Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire nehéz az olasz nyelv?

Mennyire nehéz az olasz nyelv?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 9.es vagyok és tolmács szeretnék lenni. Egész kiskorom óta érdekelnek a nyelvek, különféle kultúrák. Mindenképp szeretnék 4-5 nyelven beszélni minimum és úgy döntöttem a 4. az olasz lesz. Angolból tavaly szereztem meg a C1-et, idén kezdtem a németet és azt őszintén, nem nagyon szeretem... szóval úgy döntöttem autodidakta módon elkezdem magam olaszul tanítani. Akik már beszélik a nyelvet, mennyire volt nehéz? Milyen tankönyveket ajánlanátok? Angol után könnyebb? Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2019. márc. 31. 20:40
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Könnyű és logikus, gyorsan tanulható. De csak az irodalmi olasz! A táj jellegű dialektusokból egy kumma szót sem lehet érteni.:) Amúgy máris tudsz legalább 100 olasz szót, amit ők is pont úgy mondanak (pizza, amore, latte, coffe, aqua, lasagne, bambino, stb)
2019. márc. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!