Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egy tök átlagos külföldi...

Egy tök átlagos külföldi fülének milyen a magyar nyelv? Van olyan nyelv amire hasonlít? Vagy mi egyáltalán a jellegzetessége?

Figyelt kérdés
Már régebben is érdekelt, mert jó-jó nekem tök természetes mondjuk raccsolós lévén nekem azt tűnt fel, hogy iszonyatosan sok r betűs szavunk van, de mégse olyan pörgetős, mint a spanyol vagy olasz, hanem inkább talán a finnek pörgetik ilyen röviden/letisztultan az r-t. Mivel nincs külföldi ismerősöm sose tudtam meg, hogy egyáltalán mit gondolnak a nyelvről. Szép-e vagy inkább csúnya, melyik nyelvre hasonlít jobban és ha van-e ilyen, akkor miért pont arra hasonlít. Románok szokták írni fórumokon, hogy hasonlít a magyar a közép-ázsiai nomád népek nyelvére. Tényleg igaz?

2019. ápr. 25. 17:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
38%

Valamifele nyelvrolonsag áll fennt, de nincs közös eredetunk.

A legősibb szavaink türk szavak, amik pl. az állattartáshoz kellett.

A Kaukázusnal a finnek mellett kb. 300 évig eldegeltunk- mondják a régi kutatások, mostmár tudjuk hogy ez csak 30 év lehetett.

Szóval nyelvrokonsag, mar abból is, hogy ragasztó nyelv vagyunk, biztos van, de nem közös ős.

2019. ápr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

11 es. Nem tudom milyen prolifórumon hallottad ezt, de láttszik, hogy nyelvészethez semmi köze nem volt.


A legősibb szavak nem az állattartás szavai, hanem a testrészek, természeti nevek és számok. Ezek mind uráli eredetre utalnak a magyarban. Víz - vesi, tűz - tuli, vér - veri, jég - jaa, kéz - ket... és még sorolhatnám.

Így számolnak a mansik:

[link]


A legújabb genetikai kutatások feltártak a magyarokban olyan ősgének létezését, melyek csak az uráli népekben találhatóak meg.

[link]


A török népekkel a magyar többszáz évig élt együtt a honfoglalás előtt, a hasonlóságok nagyrészt innen vannak.

2019. jún. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!