Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mondunk olyat h mindenesetre,...

Mondunk olyat h mindenesetre, véleményem szerint? Nem sok együtt egymás mellett vagy vesszővel elválasztva ez a három szó?

Figyelt kérdés

#helyesírás #nyelv #magyar #nyelvtan #Mindenesetre véleményem szerint
2019. ápr. 26. 21:39
1 2
 1/11 BringaManó ***** válasza:
0%

??? sok? nem értem a kérdést...

ha csak két szót akarsz írni, akkor sok a három...


mindenesetre véleményem szerint általánosságban nincs ezekkel baj

2019. ápr. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%
Nem sok, egy regényben sokkal több van. Ha folytatni akarod ezt: "mindenesetre, véleményem szerint", akkor utána is kell egy vessző: "mindenesetre, véleményem szerint,".
2019. ápr. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 BringaManó ***** válasza:

miért kéne vessző? :-o

szerintem kevered az angollal

2019. ápr. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%

Azért kell utána vessző, mert következik a folytatás:

"Mindenesetre, véleményem szerint, előbb a virágot vegyük meg"

2019. ápr. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem tennék dupolán vesszőt, minek?! A regények meg - valóban. Ebből áll az irodalom, hiszen sok-sok szó és mondat alkotja magát a művet.
2019. ápr. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 BringaManó ***** válasza:
#4: az nem indokolja
2019. ápr. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Én a mindenesetre-t szinte mindig szerintem-mel folytatom.

Véleményem szerint egy hivatalosabb közegben tudom elképzelni, ha valaki olyannal beszélsz amikor hivatalosabb stílusban beszélsz.

Azért is fura mert pld egy beszédben (szónoklat) vagy írott esszében a véleményem szerint formailag megállja a helyét, de ott meg a mindenesetre képvisel más stílust és annyira nem illik oda.

Mindenesetre szerintem :) nem mondanám hogy nem lehet így használni, de nagyban függ a szituációtól.

2019. ápr. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Mézga Krisztina ***** válasza:
100%
Kedves Válaszolók! A 2/7-esnek van igaza, ő tud helyesen írni, sőt értelmezni. Kézirat-előkészítő, segédszerkesztő voltam 15 évig egy ismeretterjesztő könyviadónál. Azért kell elé és utána is vesszőt tenni, mert a "mindenesetre" szó után - a "véleményem szerint" beszúrást követően - folytatódik a mondat. A "véleményem szerint" beszúrást (mint ahogy én csináltam😃) akár gondolatjelek közé is lehet tenni. Vagy (de ez nem elegáns megoldás) se előtte, se utána nem teszünk írásjelet. Szóval: nem kellett volna lepontozni, mert teljesen OK, amit írt.
2019. ápr. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 BringaManó ***** válasza:
0%

"kell elé és utána is vesszőt tenni"

...

"Vagy (de ez nem elegáns megoldás) se előtte, se utána nem teszünk "


jól látom, hogy elegánsnak "KELL" lenni? hm...

(oké, munkahelyi ártalom, megértem)

2019. ápr. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Mézga Krisztina ***** válasza:

Kedves BringaManó!Lehet, munkahelyi ártalom, hogy "nem elegánsnak" tituláltam a "se elé, se utána nem teszünk vesszőt" meghatározásomat, de... A tagolás nagyon fontos. Sajnos egyre kevésbé figyelnek erre, holott a mondat értelmét is megváltoztathatja egy-egy kihagyott írásjel. A tipikus példa (Wikipédia; Merániai János híres dodonai levele):


"A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem.


A szöveg kétféle, egymással ellentétes értelme csupán a vesszők alkalmazásával áll elő:


A királynét megölni nem kell, félnetek jó lesz, ha mindenki egyetért, én nem, ellenzem.(Reginam occidere bonum est timere, nolite. Et si omnes consenserint, ego non. Contradico.)

A királynét megölni nem kell félnetek, jó lesz, ha mindenki egyetért, én nem ellenzem. (Reginam occidere bonum est timere nolite et si omnes consenserint ego non contradico.)"


Az írásjelekkel, azok alkalmazásával vagy hiányával operál a jog, leginkább a jogász is pl., mert nagyon sokszor - sajnos - nem egyértelmű egy jogszabály "csak" egy icipici vesszőhiány, gondolatjel, zárójel stb. hiánya miatt.

2019. máj. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!