Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mint jelent pontosan ez az...

Mindentudó99 kérdése:

Mint jelent pontosan ez az ukrán szó? Pizgyec

Figyelt kérdés
2019. máj. 9. 19:32
 1/4 chtt ***** válasza:
100%

Mennyire biztos, hogy ukrán? Mer' az ukrán glosbe nem ad rá találatot, ellenben az orosz: [link]

és még ezt találtam: [link]

"Пиздец h fn [pizgyec]

Dolog extrém jellegét, rosszban vagy jóban, a helyzettől és a beszélő hangulatától függően kifejező felkiáltás. Pl Жизнь — пиздец как хороша! только очень уж пиздец. — Az élet b*asznivalóan jó, de néha kib*aszik veled."

Érdemes fölötte megnézni a 'pizdát", mert az orosz Wiki szerint abból a szóból származik.

2019. máj. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kösz. Így én is néztem. Konkrétabban kellett volna. Hátha ide téved egy ukrán
2019. máj. 9. 20:07
 3/4 chtt ***** válasza:
100%
Hátha... Arra én is kíváncsi leszek, mert minden általam talált forrás (az akadémiai szótártól a szlengszótárig, angolul, magyarul és oroszul - eme három nyelvet beszélem valamelyest) orosznak jelzi. Nemigen tudom, ennél konkrétabb mi lehet, de bízzunk benne, hogy jár erre ukrán tudor. :)
2019. máj. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz magyar jelentése, mert értelmetlen lenne. Mintha azt mondanád p*navége
2019. máj. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!