Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ismersz olyan ukrán anyanyelvű...

Ismersz olyan ukrán anyanyelvű embert, aki tud/tanul angolul?

Figyelt kérdés

Bocsánat, hogy ilyet kérdezek, de nem kellemetlen neki azt mondani, hogy


"I love her"



2019. jan. 6. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért lenne kellemetlen?
2019. jan. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
хер=her
2019. jan. 6. 19:49
 3/9 anonim ***** válasza:
Ismerek. Általában nem a xep-t használják, van más szó erre.
2019. jan. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen értelmes ember sem veszi azonosnak az idegen nyelven használt szavakat a saját anyanyelve hasonló szavaival.

Ilyen alapon senki nem tanulna idegen nyelveket, mert mindig találhatna olyan szavakat, amik szerinte problémásak.

2019. jan. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az elsö vagyok: az angol "her" kiejtése nem egyezik az ukrán "хер" kiejtésével, az angolban ugyanis nem "e"-t ejtenek, hanem inkább az "ö" irányba menö, eléggé elmosódott hangot.

Másrészt meg ha angolul beszél, akkor a szavakat nem ukránul próbálja értelmezni, mert ennek semmi értelme sincs úgy.

2019. jan. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A német hordó (főnév)

A spanyol mesgyekő

2019. jan. 7. 17:03
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha te CSAK magyarul tudod ezeket a szavakat elképzelni, akkor sosem fogsz tudni más nyelven beszélni.

Én évek óta élek Németországban, de sosem okozott gondot a hordó (Faß) említése, mert ha németül beszélek, akkor közben nem magyarul gondolkodom, és a német szavakban nem keresek magyar jelentést. Söt eddig össze sem kötöttem a két szót egymással, csak most vettem észre, hogy félre is lehet hallani, ha valaki nagyon akarja!

2019. jan. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

- Let's run!

- Fast!

2019. jan. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez egy nem kicsit hülye kérdés.

(oroszul és angolul is beszélek)

Miért kellemetlen? Ha beszél angolul akkor érti. Ha hozzád beszélnek angolul akkor a "thing" szóról neked se a fingás jut eszedbe.

2019. jan. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!