Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Felsőfokot szeretnék spanyolbó...

Felsőfokot szeretnék spanyolból. Érdemes a Cervantes Intézetbe járni?

Figyelt kérdés
Középfokom van. Nem nagyon találok felsőfokú tanfolyamot, mindenhol azt válaszolják, hogy nincs elég jelentkező. A Cervantesben egy ismerősöm is így járt.
2019. máj. 22. 06:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyedül, otthon tanultam meg spanyolul nulláról. Az írásképed alapján értelmes és igényes embernek tűnsz, szerintem neked is menne, pláne ha már megvan a középfok. A tanfolyam csak pénzkidobás.
2019. máj. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát én eddig is tanfolyamon tanultam, nem éreztem pénzkidobásnak. Köszi a válaszod, de olyanoké érdekel, akik voltak már ott.
2019. máj. 22. 20:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Én járok a Cervantesbe, szerintem jó. Én azt veszem észre, hogy azért C1-re készülésnél is van rendesen nyelvtan, és a szókincs az rengeteget fejlődik vagyis én 1 tanóra alatt úgy 2-3 oldalt lejegyzetelek, mert már az, ahogy a tanár is beszél tele van olyan kifejezésekkel, amik jók nagyon, nyelvvizsgára is meg spanyolokkal csevegésre is - de lehet már nem aktuális a válaszom, mert 4 év alatt valószínűleg már le is tetted a nyelvvizsgát.


Igazából az egyes válaszoló miatt akartam ideírni, mert általánosságban nézve a nyelviskolákat (nem csak a Cervantest, hanem az összes nyelvet és az összes iskolát nézve) lenne hozzáfűzni valóm.


Nem hinném, hogy egy tanfolyam pénzkidobás, de az valóigaz, hogy sok mindentől függ egy tanfolyam sikeressége.

Először is, vannak nyelvek, ahol az ember egy szintig tud csak csoportban eljutni és onnantól marad egyedül. Magyar is ilyen. Van ismerősöm, aki néhány nyelvórára bejárt és mondta, hogy ez neki túl bonyolult. Van aki meg úgy beszél, mint egy anyanyelvi viszont ő már magántanánárnál csinálta. Általában azok voltak a motiváltak, akik itt lettek apák/anyák, nekik sem mindegy, hogy ha bemennek egy szülőire, akkor értik a tanárnőt vagy nem.

Másodszor bármely nyelviskolában az akítv tanfolyamoon a tanulók hozzáállásától is függ minden. Még felnőttek között is előfordul, hogy kifizet egy vagyont és vagy 1-2 óra után eltűnik vagy bejár, de egész órán lóf.aszt se csinál, van aki ezt még odáig is továbbfejleszti, hogy belezavar az órákba, nem mindegy, hogy a tanulókat ezzel mennyire hátráltatja.

Harmadszor a szinteket se felejtsük el. Egy B2 és egy B2 tudása között is lényeges eltérések lehetnek. Vannak az esetek aki már a B2 nyelvvizsgára úgy beszél, hogy javasolt volna neki már egyenesen a C1-re menni és van aki több év tanulás után sem tud egy értelmes mondatot összerakni, folyton magyarra (vagy a saját anyanyelvére ha nem magyar) átvált, súlyos nyelvtani hibálat vét, stb. Azért nem mindegy az arány egy csoportnál, hogy hány százalékban vannak jelen a gyengék és a sokkal erősebbek. Az se jó, ha lóhalálban rohantok előre, mert a csoport 99%-a profi csak te vagy gyenge és te csak kapkodod a fejed és az sem jó, ha a csoport 75%-a gyenge és te már úgy érzed SEMMIT sem tanulsz.


Annak idején én 5 sztályos angol tagozatra jártam. A szintfelmérőn kijött, hogy a gyengébbek csoportjába tartozom, így ott húztam le az 5 évet. Ott mind a két végletet megéltem. Bár a gyengébb csoportban voltam, de elég gyorsan fejlődtem, mindent elsőre megértettem, gyorsan tanultama szavakat és tudtam alkalmazni. Az elején a csoport java nagyon lassan haladt, volt aki egyszerűen csak nem értette meg és volt aki lexarta. Ez néha túl lassú tempó volt. Aztán egyesek összekapták magukat és a tanulás is más irányt vett, sokkal aktívabbak lettek többen az órákon, normális tempóban haladtunk, mondjuk ez annak az 1-2 gyereknek volt rossz akik így elmaadtak tőlünk. De serintem ezért kéne 3 részre bontani a csoportoka nyelvtanulásnák a gimikben, a gyenge, az erős és az aki közepes.

2023. aug. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A 3. vagyok, és folytatnám az előnyökkel

A tanfolyamnak viszont rengeteg előnye van.

- sokszor a csoporttársad olyan kérdést tesz fel amiről rájössz hogy azt te sem tudod és szeretnéd megtudni

- sokszor a csoporttársad olyan hibát vét és javítják ki amiről te is azt hitted, hogy az nem hiba

- a tanfolyam egy rendszert visz az életedbe.

Magántanulóént vagy magántanárral könnyű kísértésbe esni. Magántanár akármikorra átteszi az órát, nincs az, hogy ha nem mész el akkor lemaradsz, ha beteg vagy akkor találkoztok egy másik nap, ezért is könnyű engedni a kísértésnek és átpakolgatni az órákat.

Úgy hogy magadat okítod is áldás, hogy nem kell senkivel sem egyeztetni, ha hétfőn nem érsz rá, akkor csinálod kedden. De aki a motivációját elveszti, az elkezd kifogásokat keresni és a végén már annyit tologatta a tanulsát, hogy beletörődik, hogy akkor ezt most átmenetileg beszünteti.

Tanfolyamnál viszont, ahol egy jelentős összeget befizettél előre, és nincs az óra pótlására lehetőséged, ott mindenképp bemész. Akármennyire is nincs kedved, mert fárat vagy, vagy szakítottál a pároddal, vagy fáj a hasad, vagy nem úgy állnak a csillagok, te minden héten x napon, x óra x perckor bemész és csinálod. Általában a legjobb, hogy az órák alatt tökre fel lehet töltődni energiával.

2023. aug. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!