Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Manapság megéri koreaiul tanulni?

Manapság megéri koreaiul tanulni?

Figyelt kérdés

Nemrég belecsöppentem a kpop világába, és nagyon megtetszett maga a nyelv, a kultúra, az emberek.

Mindenképp szeretnék elkezdeni koreaiul tanulni, de nem nagyon tudom, hogy hogyan kéne. Letöltöttem a Mondly nevű alkalmazást, ezzel próbálgatom, de nem igazán logikus... A hangulből már tudok pár betűt, youtube-on néztem videókat, ezek alapján viszonylag könnyű volt megtanulni. Eddig igazából nagyon tetszik.

Sajnos tanfolyamra nem tudom járni, mert a közelben nem igazán van lehetőség, és sajnos sem a pénztárcám, sem az időm nem engedi, hogy eljárjak.



Ha viszont megtanulok az évek alatt egy kicsit koreaiul, akkor azt hol tudom majd hasznosítani (azon kívül, hogy valamennyire megértem majd a dalszövegeket:D), mennyire elterjedt ez? Magyarországon tudom hasznosítani? Esetleg külföldön, Ázsián kívül?



Köszönöm a válaszokat, tanácsokat!



2019. máj. 25. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát nagyon elvétve lehet rá szükség... nem hinném, hogy Koreán kívül bárhol kamatoztani tudod, úgy, hogy megérje azt a rengeteg időt, amit s megtanulásával töltesz.
2019. máj. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Apukám, kösd föl a gatyátad, ha pont te akarsz lenni az, aki ezt majd valami cégnél vagy tolmácsként hasznosítani fogja, ugyanis nem lesz kicsi a konkurenciád. Perpillanat, főleg Ázsia szerte, sok gyerek még a saját anyanyelvét se tanulta meg(!), de már veszettül koreaiul tanul.
2019. máj. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Hát igen, manapság divat lett Koreáért rajongani a k-pop miatt.
2019. máj. 26. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
84%

Én nemrég kezdtem el tanulni (magántanárral) és igazából csak azt tudom mondani, hogy ha szereted és élvezed, akkor csak tanuld nyugodtan^^ én még télen tanultam meg a hangeult egy hét alatt, ehhez tudom ajánlani a Write it! Korean nevű appot, mert azzal tényleg nagyon egyszerű, és egy füzetbe mindig gyakorold az írást!

Egyébként az íráson túl, tényleg csak pár hete kezdtem járni tanárhoz, de már most egy csomó mindent tudok, és nem mondom, hogy pofonegyszerű, de az biztos hogy (eddig) nem tartozik a nehéz nyelvek közé, főleg ha ai írás-olvasás már megy. Szóval csak hajrá!

Azt nem nagyon tudom, hogy mit érdemes vagy mit lehet vele kezdeni, mert nekem alapból az a célom, hogy kiköltözzek Koreába, és ebben az esetben azért elég egyértelmű, hogy miért szeretnék megtanulni koreaiul:D

De azért remélem valamit segítettem^^

2019. máj. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A hangul bár pofonegyszerű, de aki nem született koreai, a kiejtés nagyon félreérthető, és könnyű rosszul megtanulni!


[link]


Ahogy a wiki-n is láthatod, 3 mássalhangzó csoport van. Mi magyarok ebből csak az egyik félét ejtjük, míg pl az angolok kétfélét: a hehezettet (aspiráltat) is, azonban nincs olyan angol akcentus a világon, amelyikben mind a hehezett, mind a normál változatot ejtenék.


Pedig a koreai akcentusokban ezeknek éles jelentés megkülönböztető szerepük van!


tal - normál T

thal - hehezett T

ttal - kemény T


Az iménti példákat a legtöbb nem koreai ember, pl angolok, magyarok is, azonosnak hallják általában. Holott ejteni is meg kell tanulni jól, külön-külön. A koreaiul tanulók zömét a született koreaiak többnyire nem értik meg, ha koreaiul próbálnak beszélni hozzájuk, a fenti okokból.


Kb mint ha egy magyarul tanuló külföldi hol csók-ot, hol tyúk-ot ejtene, miközben pl súg-ot akart mondani...


A magyar nyelv nem tartalmaz hehezettet, hacsak nem enyhén, esetleg egyes tájszólásokban. Keményet nem igazán, hacsak nem a mássalh. kettőzés, ami hasonlít arra. Azonban vannak keménnyel kezdődő szavak, ld az iménti példát.


És akkor nem beszélve a rengeteg azonos alakú szóról...

2019. jún. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!