Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan kell helyesen ejteni...

Hogyan kell helyesen ejteni "Carl Czerny" nevét? (Osztrák zenepedagógus, zeneszerző, zongorista. )

Figyelt kérdés

2019. júl. 14. 10:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

#7: Ez ugyanolyan utána nem nézésből ill. tájékozatlanságból fakad, mint a "zlotyi" vagy az "Osztyapenkó" – valójában egyikben sincs [ty], mindkettőben [t] hang szerepel.

Csak él bennünk egy olyan hamis sztereotípia, hogy a szláv nyelvekben a t, n, d betű [ty, ny, gy] hangot jelöl, így mi benyomunk egy [y]-t is a kiejtésbe, holott pontos szabályok írják le nyelvenként, mikor lágyul [ty, ny, gy]-vé, ill. mikor marad kemény [t, n, d].

2019. júl. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi nektek!
2019. júl. 15. 00:04
 13/16 anonim ***** válasza:
#11 Igen, ez igaz lehet. (#7)
2019. júl. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

A cseh és a szlovák nyelvben a “cerny” szó feketét jelent. (Sajnos nem tudok hacsekot írni.)

Ennek a kiejtése “cserNí”. Viszont aki “laikus módon” használ bármilyen szláv nyelvet, az nem tudja, hogy az “y” után nem j-sedik, azaz jelen esetben ny-esedik a szótag, és ez minden szláv nyelvben így van, kezdve az orosztól a horvátig.

Az összes zongoratanárom “Csernyi”-nek ejtette.

2019. júl. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor jól sejtettem, hogy a zongoratanárom helytelenül ejtette. Örülök, hogy fény derült erre! :-)
2019. júl. 15. 16:46
 16/16 A kérdező kommentje:

Meghallgattam egy fordítóprogram hangfunkciójával a kiejtéseket.

Nem tudom, hogy a külföldi karakterek meg fognak-e itt jelenni.


černá cseh

čierna čierny szlovák


Köszönöm mindegyikőtök segítségét!

2019. júl. 15. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!