Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért tegezhet le engem a tanár?

Miért tegezhet le engem a tanár?

Figyelt kérdés
Azt még megértem, hogy magáznom kell őt hiszen ez az illem érett férfiak/ nők között. De amikor én magázom a tanárt ő meg letegez ezt hogyan engedheti meg? Ha esetleg a korosztály lenne ennek az oka. De egy 50-60 év körüli se tegez le egy 30 évest. Most vagyok végzős és nincs annyira baráti kapcsolatom a tanárral. 19/F

2019. okt. 17. 15:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk minden tanár tegez minden diákot, nem is értem, számodra ez miért olyan meglepő.


Az okokat előttem már leírták.


18/L

2019. okt. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, itt nem is a tegezés a baj, hanem az egyoldalúság. Középiskolában még így szokás, de tényleg nem a legjobb felállás, és tényleg nem igazságos.
2019. okt. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
71%

„De lassacskán kimúlik a nyelvből a magázás. A gyerekeim alsó tagozatban már a tanítókat is tegezték, és most is ezt hallom a kisiskolásoktól. "Nézd Ica néni ..."”


Örömmel hallom.

24 évesen a szakma egyik kiválóságánák tartott 60-as tanárommal is tegeződtünk. Teljesen természetes volt. Ő is így érezte jobban magát. Valahogy az oldott légkörhöz ez hozzájárul és könnyebben áramlik a tudás is.

2019. okt. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
45%
Egyetemen is van olyan,aki letegez, de a hallgatói magázzák.
2019. okt. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
100%

Középiskolában nálunk is ez volt, de most egyetemen már kölcsönös a magázódás/tegeződés.

A tegeződést nehéz megszokni, viszont mostmár fura lenne, ha akit én magázok az letegezne, pedig középiskolában egyáltalán nem zavart.

19/f

2020. jan. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy vagyok vele, mint a 15. válaszoló.
2020. máj. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!