Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mást is idegesít, ha úrnak...

Mást is idegesít, ha úrnak szólítják?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, és az iskolában és más helyeken egye többször tapasztalom, hogy leuraznak, úrnak szólítanak. XY úr. Leginkább a tanáraim hívnak így, nem is feltétlenül gúnyolódásból, de engem egyszerűen a hideg ráz ki tőle. Sokkal jobban szeretem, ha simán csak a keresztnevet használják, az sokkal közvetlenebb és kellemesebb. Az úrról nekem mindig egy 60-70 éves idős ember ugrik be, magamat pedig még egyáltalán nem érzem annyira felnőttnek.


Más is van ezzel így?



2018. nov. 17. 02:57
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Igen.18L
2018. nov. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%

Nem.


92F

2018. nov. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

Ha nem szarkasztikus akkor nem, egyenesen jól esik. Megtisztelőnek tartom.


19/F

2018. nov. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 TappancsMancs ***** válasza:
65%
Megértem a kérdést, viszont sok olyan gyakorlati dolog van ami az élethelyzetekben azért másképp jön ki. Én is azzal értek egyet, hogy a helyzet és ahogyan ezt mondják számít benne. A magánéletben senki se használja, ez az üzleti életben megszokott megszólítás.
2018. nov. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Nekem semmi bajom nincs ezzel, hanem gúnyos.
2018. nov. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 TappancsMancs ***** válasza:
47%
Az Úr az nem idős embert jelent és nem is úgy értik.
2018. nov. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

Az úr nem idős embert jelent, az az idős úr.


Ez a kulturált beszéd része. Majd megszokod.

2018. nov. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
Hozzá kell szokni a kultúrált és udvarias megszólításhoz, férfinek úr, nőnek a hölgy.
2018. nov. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
39%

Én inkább örülök neki, ha magáznak, hölgyként említenek, mert úgy érzem, hogy felnőttként tekintenek rám.

A hölgyként említenek részt úgy értem, hogy pl. várom az intézményvezetőt, akinek egy kollégája odaszól neki, hogy "a hölgy téged vár még".

2018. nov. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!