Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Orvos-beteg kapcsolat esetén...

Orvos-beteg kapcsolat esetén ki ajánlhatja fel a tegeződést?

Figyelt kérdés
Beleszámítva az olyan variácókat, hogy az orvos a fiatalabb, vagy épp a beteg a fiatalabb.
2019. okt. 22. 20:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Jó esetben senki, mert 10 évente egyszer találkoztok, és olyankor meg tök mindegy, és 5-6 alkalom után mindketten el vagytok földelve.
2019. okt. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell tegeződni. Ahhoz, hogy az orvos közömbös tárgyilagossággal tudja elvégezni a vizsgálatokat és a kezelést, megfelelő távolságtartás kell, amikor semmiféle érzelem nem befolyásolja. Ezért is nem javasolják, hogy bárki a saját hozzátartozóját kezelje.
2019. okt. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos, mert te alárendelt vagy. De nem szokás, nem illendő és felesleges is.
2019. okt. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#1 Egy fogorvos esetén azért jó esetben gyakrabbi a találkozás.

2019. okt. 22. 21:23
 5/12 tgt ***** válasza:
71%
Én tegeződöm a fogorvosommal, ő ajánlotta fel.
2019. okt. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Az orvos felajánlhatja, a beteg nem. Egyébként szerintem nem jó dolog tegeződni, főleg fiatal orvosnőknél előfordul, hogy a férfi páciensek kicsit félreértik azt a kedvességet, amit az orvosnő minden páciensénél mutat. Jobb megtartani a távolságot.
2019. okt. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos,még akkor is ha a beteg az idősebb.
2019. okt. 23. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%

Orvos vagyok. Elég fiatal. Az agyam szoktam eldobni, amikor a fiatal beteg beszambázik és letegez.

Tegeződni csak ismerősökkel szoktam, továbbá EÜ-s kollégáknak szoktam felajánlani.

2019. okt. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
A Kádár-korszak idétlen ideológiája a hibás. Sajnos túl sokat tartott. Akkor azt fecsegték (nappal, éjjel és este), hogy munkásból lesz a jó gyárigazgató és a fogorvos is a munkás-paraszt szövetség része. Több se kellett a plebejusnak, volt virsli, sör és még az igazgatót is letegezhette... Kár, hogy már elemiben nem tanítják.
2019. okt. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
53%
Nekem a fogszabalyzos doktornő felajanlotta, ott mindenki tegez mindenkit, bár oda havonta járok. Anyukám meg a háziorvos asszisztenset tegezi, mert fiatal és egy helyre járnak edzeni.
2019. okt. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!