Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A török filmekben, sorozatokba...

A török filmekben, sorozatokban miért van az, hogy a fiútestvér dirigál a lánytestvérnek? Hiába idősebb a lánytestvér, akkor is a fiú mondja meg neki, hogy mit csináljon?

Figyelt kérdés

2019. okt. 28. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
mert a muzulmán hordánál asszony neve kuss
2019. okt. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20%

Mert normális helyeken a legidősebb fiú testvér a 2. apa.


Idehaza is!

2019. okt. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Az egy igen erősen apajogú közösség.
2019. okt. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Mert ott a nőknek nincs szava.
2019. okt. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
Ez nemcsak a török filmsorozatokban van,hanem a muzulmánoknál általában mindenhol.
2019. okt. 29. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A hagyománytisztelet megszüntetése, és ezzel egy vonulatban a női egyenjogúság bevezetése a Ny-E-i és amerikai nagyvárosokból indult. A törököknél mind a fizikai távolság, mind a kereszténynél erősebb hagyománytisztelet lassította ezt a folyamatot.

A XX. sz. közepéig az erősen vallásos Mo-on is teljesen természetes volt, hogy a fiútestvér szava többet számított, mint a lányé. Nem bármiben, de sok tekintetben az asszonynak azt kellett csinálni, amit az ember mondott, valamint a lánytestvérnek alá kellett vetni magát a fiútestvér akaratának. Ez a dolog kb. a '70-es, '80-as években veszett ki félig-meddig a vidéki magyar társadalomból is. Nem utolsó sorban azért, mert a szocialista vezetés a nők egyenjogúságát propagálta, mivel rá szerette volna venni a nőket a munkába állásra.

Az erősen vallásos Szicíliában még csak napjainkban megy ki a divatból ez az erős férfiuralom.

Törökország már elég régen világi államnak deklarálja magát, de ettől függetlenül a lakosság nagy többségénél igen erős a vallásosság, és a muzulmán hit ugyanúgy a férfi felsőbbrendűségét hirdeti, mint a kereszténység. Valamint, Törökországban a női mozgalmak nem túl erősek. De azért a globalizáció ott is hat, és a nők jogainak erősödése ott is megfigyelhető.

Ugyanúgy, ahogy Karácsony táján már a török utcákat elborítják a karácsonyi (keresztény eredetű) dekorációk, mint mikulássapka, karácsonyfa, stb. Ilyen posztkeresztény jövevény ott a női egyenjogúság is.

Szóval, egy generáció múlva már a fiatal törökök is csodálkozva fogják nézni ezeket a mai filmeket, ahol a fiútestvér irányította a lányokat. Ugyanúgy, ahogy a magyar fiatalok se tudják már, hogy szüleik, nagyszüleik még egy ilyen világban voltak fiatalok.

2019. nov. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!