Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 30 év körüliek, ti hogy...

30 év körüliek, ti hogy vagytok ezzel a munkahelyi magázódással?

Figyelt kérdés

Előző és első munkahelyemre húszon évesen vettek fel. Alapból az tűnt logikusnak, hogy a nálam idősebbeket és magasabb pozícióban lévőket eleve magázom. De ennél a cégnél az volt a megbeszélt szokás, hogy ne legyen ebből probléma, mindenki tegez mindenkit, kortól, nemtől, rangtól függetlenül. Eleinte nekem ez nagyon furcsa volt, egyetemről kikerülve tegezni a 60 fölötti, akár akadémiai nagydoktor kollégákat is. Kellett pár hónap míg megszoktam.

Most úgy alakult hogy munkahelyet változtattam és egyetemen dolgozom oktatóként. (Hozzáteszem nem tartom magamat tanárnak, nincs tanári diplomám. Szakember vagyok a magam tudományterületén, de így alakult, hogy egyetemre kerültem.)

Itt a húszon éves hallgatóknak rögtön az első órán el szoktam mondani bemutatkozás után, hogy engem nyugodtan lehet tegezni. Sokkal egyszerűbb így a kommunikáció és amúgy sem érzem őket korban olyan távol magamtól. Ennek ellenére azt veszem észre, hogy a többség mégis magáz.

Lehet ez is megszokás kérdése és ha eltöltök itt is hosszabb időt, akkor természetes lesz. Meg a korral jár, hogy egyre többen fognak magázni, fiatalok, velem egykorúak is.

Ti hogy vagytok ezzel?


2019. dec. 10. 21:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Talán azért magáznak, mert nem tudják megjegyezni, melyik oktató engedte meg a tegezést, és melyik nem, és ez a biztos. Nem kell túlgondolni ezeket.
2019. dec. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, lehet. Erre nem gondoltam, de ez is egy szempont. Nekem furcsa, hogy fiatalok magáznak, de hosszabb távon ehhez kellene hozzászoknom. Hiszen fiatalabb már én sem leszek. :)
2019. dec. 10. 21:48
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem mindig is bosszantott ez a mindenki tegez mindenkit stílus...
2019. dec. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemi oktatóként jár a magázás, ezt hosszú távon jobb, ha megszokod.
2019. dec. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egytemen én is magázok mindnekit mert nem tudom, hogy kit lehet tegezni és kit nem. Ne foglalkozz vele szerintem.
2019. dec. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
22%
Vagy beszélj csak személytelenül.
2019. dec. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
31%

Tiszteletet fejeznek ki a magázódással, nyilván nem a korodnak szól, hanem a titulusodnak.


Kicsit furcsa szokásaink vannak a tegeződés-magázódás területén, úgy értem, nekünk,magyaroknak.

2019. dec. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
35%
Jelenlegi munkahelyemen nincs magázódás. Belső szabály. Egyetemen meg volt olyan nyugdíj körüli prof aki az első előadáson megkérte a hallgatókat hogy tegeződjenek mert elvégre félig meddig kollégák.
2019. dec. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
35%

Valószínűleg azért magáznak, mert nem tudják fejben tartani, kivel tegeződnek és kivel nem. Nem vagy a kortársuk, a középiskolában pedog úgy szokták meg, hogy magázzák a tanárokat.

Én 2003-ban kezdtem az egyetemet, volt néhány tanár, aki tegeződött, de nem sok. Az első munkahelyemre 2008-ban kerültem, ott azonnal tegezni kellett mindenkit, és nagyon kellemetlen volt. Egyedül a konyhás nénit magáztuk, de őt is úgy, hogy "Csókolom, Julika néni." Legalább 70 éves volt már.

Azóta sem dolgoztam olyan helyen, ahol bárki magázódott volna, és két kezemen meg tudom számolni, hány emberrel vagyok magázó viszonyban. A gyerekeim tanítói, az orvosok és néhány idős szomszéd. Ennyi.

2019. dec. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%
Velem ugyanez volt, 29 éves vagyok és egyetemen tanítok, nálam kb. 5-6 évvel fiatalabbakat. Első órán én is elmondtam, hogy tegezzenek nyugodtan. Ennek ellenére a hallgatók kb. fele mégis magáz, és el is mondták, hogy azért, mert nekik fura lenne, nem a korom miatt, hanem ezért, mert a tanáraikat magázni szokás. Nekem is fura, de jobban belegondolva anno én se nagyon tegeztem a tanáraimat, csak már a PhD alatt, szóval valahol ez a természetes, csak fura a másik oldalon lenni. Szerintem nem para, majd megszokod te is. :)
2019. dec. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!