Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Amikor interneten vásároltok,...

Amikor interneten vásároltok, mi az a fizetési mód amiben leginkább megbíztok, melyet leginkább használjátok (utánvét, készpénz, átutalás, mobilos, payu, paypal, stb. )?

Figyelt kérdés

2020. jan. 18. 11:56
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Csakis szállításkor. Hogy kp vagy kártya, az már mindegy, bár én kp szoktam. Ha nagyon muszáj, akkor átutalás. Többi kizárva (bár van a családban direkt netes vásárlásra közös kártya)
2020. jan. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Általában utánvét. Külföldi rendelés esetén lehetőség szerint PayPal, de ha az nem opció, akkor kártyás fizetés.


A meglepő, hogy évek óta rendelek különböző oldalakról és még sose volt negatív tapasztalatom. Pedig az elején annyira aggódtam az adataim biztonsága miatt, hogy minden óvintézkedést megtettem. Van külön virtuális kártyám, PayPal stb.

2020. jan. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel szinte csak külföldről szoktam rendelni, ezért az utánvét nem játszik.


1. Csak megbízható oldalról rendelek, ez önmagában nem mindegy már. Leginkább amazon.de és amazon.co.uk.

2. Bankkártyás fizetést választok mindig, viszont külön, erre a célra létesített webkártya adatait adom csak meg, amin mindig csak annyi pénz van, amennyi épp az adott vásárláshoz kell.

2020. jan. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Internetes üzlet akkor kartya.

Maganszemely pld aprohirdetes ha kis összeg akkor utalás amit ha pld nem küld el nem vag a földhöz.

Nagyobb összeg esten utánvetel.

2020. jan. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Utánvét vagy bankkártyás fizetés a bank oldalán.

De egyébként elvileg a PayPal is megbízható.

A telefonon viszont nem szívesen tárolnék érzékeny adatokat.

2020. jan. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Utánvét, átutalás.
2020. jan. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%

Csak az utánvétel.

Különben kiteszed magadat a csalóknak.

2020. jan. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Személyes átvétel készpénzes vagy bankkártyás fizetéssel. Futárra várni nem szeretek, de ha nincs más megoldás, akkor is csak az utánvét jöhet szóba ilyen esetben.
2020. jan. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kártya, PayPal. Csak megbízható oldalról vásárolok, és ilyenkor ezek az oldalak nem is ismerik a kártya adatokat. Felesleges ezen aggódni.
2020. jan. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!