Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit mondjak, ha elfelejtettem...

Mit mondjak, ha elfelejtettem elmenni egy találkozóra?

Figyelt kérdés
Sokszor előfordult, hogy full kiment a fejemből egy találkozó. Akkor is, ha felírtam a naptárba. Pl átaludtam. Vagy egy másik dolog miatt elfelejtettem. Ilyenkor rettentően szégyellem magam, felhívom, de nem tudok mit mondani, csak hogy elfelejtettem, de még mindig szívesen találkoznék. Ez viszont sose jön össze, mert megsértődnek, hogy akkor ennyit érek nekik. Szerintem a méreg jogos, de a sértődés nem, mert semmi rosszat nem akartam, ég a pofám, szégyellem, bocsánatot kérek stb. Mit kell mondani (akár hazudni) ilyenkor, hogy sértődés nélkül végül mégis összejöjjön egy találkozó? Köszi a (konstruktív) tanácsokat!

2020. febr. 5. 23:16
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Sose felejtettem el találkozót. Sose aludtam át. Aki velem ezt tenne, azzal én sem akarnék többet találkozni. Nem a többi emberrel van a hiba hanem veled. Tanulj meg időpontot tartani.
2020. febr. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer még oké, előfordul, na de többször hogyan? Nem jó a rendszered: legyen egy asztali naptárad, amibe mindent felírsz, és hét elején nézd át, tudatosítsd az adott heti teendőket. Majd minden reggel újra, hogy aznapra mi a dolgod. Így nem fogod elfelejteni.


Átaludni nem tudom, hogyan lehet, éjjel/hajnalban lennének a találkozóid, vagy te nappal alszol, vagy mi?

2020. febr. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, hívd meg valamire kiengesztelésül, és esedezz, hogy őszintén sajnálod, és legközelebb jobban figyelsz. És próbáld észben tartani, akár lógjon kint a faladon egy naptár, arra írd rája.
2020. febr. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Okostelefon mellett hogy lehet bármit elfelejteni? Írd be, hogy riasszon 1-2 órával a program előtt, naptárban akármennyit be lehet állítani. Így még ha el is felejted, akkor is időben szól, ha másik dolgod is van épp mert annyira elfelejtetted, akkor is még a találkozó ELŐTT tudsz szólni, hogy késel/toljátok el.


A màr elfelejtett dolgokon nem hiszem, hogy sértődés nélkül tudsz segíteni, mert igen: ezzel azt sugárzod, hogy ennyit ér a másik, és ez senkinek sem esik jól.

De ha változtatsz a dolgon, és úgy kérsz újra találkozót, hogy tudod, hogy gáz vagy, de X és Y dolgot tettél meg, hogy ne forduljon többet elő, szívesen találkoznál újra, akkor esetleg lehet esélyed.


Egyébként ilyen szintű feledékenység mellett én elmennék dokihoz is kivizsgálásra, állhat-e esetleg komolyabb ok a koncentrációzavar hátterében. Főleg, ha esetleg hajlamos vagy a találkozókon kívül mást is elfelejteni.

2020. febr. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 TappancsMancs ***** válasza:

Valahogy tényleg oldd meg a dolgot, akár a telefonba beírt riasztással is, de tényleg jobb. Vagy a naptáradat nézegessed sűrűbben, és akkor fogod látni a hetedet ahogy alakul.


Ha mégis előfordul, hivatkozz a sajnálatos feledékenységedre, kihangsúlyozva, hogy nem rá vonatkozik személyesen, hanem magadnak is elfelejtesz dolgokat. És tényleg jó ha cserébe meghívod valamire... :) Az jó. Csak közöld azt is, hogy bármit el tudsz felejteni és nem személyesen rá vonatkozik, és hogy akár emlékeztessen is egy nappal előtte, vagy egy-két órával előtte... Akár még így is okésodik a dolog.

2020. febr. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 effre ***** válasza:

Szerintem mindig az egyenes út a legjobb, bárhogy szépíted, ha továbbra is előfordul veled ilyesmi akkor pedig még rosszabb a magyarázkodás.


Én a helyedben azt tenném - ha még lehetséges egy tali - és akkor őszintén elmondanám a problémám .

"Nézd, fontos vagy nekem , de nagyon feledékeny vagyok az utóbbi időben és máshol is előfordult már....stb"


Ha fontos vagy neki -talán megérti -

habár ismerek olyant is akit nem nagyon érdekelné már..


a riasztó beállítása szerintem is jó dolog 1-2 órával előtte - na meg többször is --

Mindenféleképp a feledékenység okát is jó volna feltárni - mi okozza (stressz, túlterhelség , stb .. ) hogy javítani tudj a helyzeteden

2020. febr. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jaj nagyon szépen köszönöm a válaszokat, a jelek szerint kiment a fejemből, hogy feltettem ezt a kérdést, ebből következően még minden abszolút aktuális :D! A 2. válaszadónak azt válaszolnám, hogy egy reggeli találkozót sajnos bizony át lehet aludni. De ég is a pofám miatta! A 2.-6. válaszoló tanácsait nagyon köszönöm. Ilyen nyilván akkor fordul elő, amikor a mobilt is elfelejtem beállítani. Igazából senki sem bocsátott meg. Van, aki azóta lényegében szóba se áll velem és van, aki csak akkor, ha egy mindkettőnket érdeklő rendezvényen amúgy is összefutnánk. Pedig számomra ezek az emberek nagyon fontosak (nem csajokról van szó, de akár lehetne is), nagyon jól írtátok, mit mondanék nekik. Ezért nem értem, miért vetítik rám, hogy biztos lenézem őket v ilyesmi. (Ellenkező esetben, ha a feledékeny fél szánjabánja stb., én biztos nem sértődnék meg.) A 4. válaszadónak igaza van, mint a mellékelt ábra mutatja, mást is hajlamos vagyok elfelejteni. (Pedig a memória igencsak fontos a szakmámban ;D) Nemrég egy tök más célú agyi MR kapcsán említettem egy ideggyógyásznak a feledékenységemet, de csak legyintett. Még egyszer, hálásan köszönöm a válaszokat, igyekszem megfogadni mind és peace!
2021. jan. 25. 01:04
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]

3.vokmegint

2021. jan. 25. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

*Kiírom azt így is. :

B-vitamin,Lkarnitin, Omega3zsirsav,Lecitin,GingkoBiloba

2021. jan. 25. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!