Ez mennyire bunkóság?

Figyelt kérdés
Következő történt: el kellett mennem egy címre, ahol le kellett volna adnom valamit a szüleim nevében. Elmentem, az utca sarkán ki volt táblázva a kérdéses bolt, hogy melyik házszám. Odamentem a házhoz, egy egyszerű emeletes lakóház volt, csengőkkel, a listán nem találtam a boltot. Körülnéztem az utcában, sehol semmi. Utólag egyébként kiderült, de olyan hülye módon van ott, hogy nem lehet észrevenni, lényegtelen... a lényeg az, hogy a tábla arra a lépcsőházra mutatott, én meg ott kerestem de nem találtam. A csengőlistán volt pár olyan rubrika, amikhez nem tartozott név, gondoltam, talán ezek kzül valamelyik. De egyik se volt. Úgyhogy gondoltam, mivel abban a házban kell lennie, találomra felcsöngetek egy nevet, eljátszom, hogy "Ugye ez az a bolt?", mintha azt hinném, hogy biztos az az, és akihez felcsöngettem, attól majd elnézést kérek, és megtudhatom tőle, hogy hol a bolt. Na, felcsöngettem, és kifogtam egy hisztériás banyát, aki körülbelül elküldött a fenébe, vagyis tök bunkón kezelt, hiába kértem elnézést, elmondta, hol van, és mondta, hogy máskor ne csöngessek idegenekhez. Most ez mennyire volt bunkóság? Nem szivatás volt a célom, csak meg akartam tudni, hol van a bolt.
2010. júl. 23. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Kétértelmű a kérdés egyébként.

A részedről nem volt bunkóság, kerestél valakit és így tudtad megoldani.

Az idős hölgy részéről viszont az volt, ez olyan, mintha egy téves telefonhívás miatt leordítják a fejed.

2010. júl. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elnézést, arra vagyok kíváncsi, hogy részemről mennyire az.
2010. júl. 23. 15:05
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Nem voltál bunkó, ilyenen nem is tudom miért kell kiakadnia.
2010. júl. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
lehet, hogy épp masztizott és abban zavartad meg. Ezért volt ideges.
2010. júl. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Sztem egy járókelőt kellett volna megkérdezned, és nem felcsengetni.

Elmondom sztem miért:

pár hónapja el volt törve a lábam, így itthon voltam kénytelen maradni.

Mi egy társasházban lakunk, az első emeleten, így miénk az 1-es csengő.

Jelzem a nevünk kint van a csengőn is.

Na szóval miközben itthon voltam a lábam miatt, akkor naponta kb 5-en csengettek be, és ez most nem túlzás; az újságos, a vízórás, a t-kábeles, a nemtom kinek az ismerőse is ide csengetett be, stb, szóval állandóan ugrálnom kellett ha csengettek, és nem is engem keresek, csak az embereknek valamiért kényelmes az 1-es gombot megnyomni.

Mielőtt az gondolnád, h hisztérika vagyok, nem nem vagyok az, egy életerős fiatal 26éves csaj vagyok.

Szóval sztem legközelebb egy arra járót kérdezze meg, a nénivel meg ne törődj,ne vedd magadra, sztem csak elege lett.

2010. júl. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%

Nem hatulrol kellett volna jonnod. Ha mar becsongettel, nyiltan meg kellett volna mondanod hogy miert. Utana ha kapsz utasitast ha nem, megkoszonod es bocsanatot kersz.

Tudod mi itt a legnagyobb bunkossag? Hogy lebanyazod ezt a holgyet, itt anoba, nyilvanyosan. Tulajdonkeppen kaptal vegul is utasitast, nem tudom miert kellett hozzafuzni sertegeteseidet.

2010. júl. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

1x hordtam ki életemben újságot és sose az 1est nyomtam. Ugyanolyan kényelmes a 5-öst is megnyomni. Mégis valaki kiszólt az erkélyen mé ide kell állandóan csengetni? (Ilyen anyád meg olyan anyád kíséretében).

Szóal abszolút nem vagy bunkó, de legközelebb lehet, jobb lenne egy járókelőt kérdezni. Ilyenkor én is azt teszem.

2010. júl. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte leszek, szerintem bunkóság, amit csináltál. Nem bunkóság felcsörgetni idegenekhez, de az hogy úgy adod elő, hogy "ugye ez az a bolt", az már az. Ha egyszerűen elnézést kérsz és őszintén elmagyarázod a szituációt, akkor már nem jogosan ugat. A banya sem volt épp kedves, az is igaz...
2010. júl. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nos, lehet, hogy nem voltam őszinte, de ha már emiatt is kiakadt, akkor talán jobb is volt, hogy nem egyenesen azt mondtam, hogy fingom nincs, hogy hol van, és találmora felcsengettem. Szóval valahol tudtam, hoy bunkóság, amit csinálok, mármint a felcsengetés, és pont valami ilyesmitől tartottam. A banyázásért meg elnézést, de én kifejezetten megalázónak éreztem, mert ügyeltem rá, hogy udvarias legyek, és rosszul esett, hogy ilyen helyzetbe hozott.
2010. júl. 23. 22:24
 10/10 anonim válasza:
off: 15.32: mi is 1es csengő vagyunk, én ha napközben itthon vagyok, és nem várok senkit, inkább félrerakom a telefont, pont ezek miatt. Mellesleg amikor újságot hordtam, én mindig a 11, 22, 33 csengőket nyomtam :)
2010. aug. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!