Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Akik a 80 as 90 es években...

Akik a 80 as 90 es években voltak fiatalok hogyan képzeltétek el ezt a korszakot,2020 at? Technikai fejlődés szempontjából, és úgy általában?

Figyelt kérdés

Gondoltátok volna hogy mindenki egy telefon nyomkodásba dugja a fejét pl?

Vagy hogy az Internet ilyen kézenfekvő lesz? :)



2020. márc. 2. 19:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is 85-ös vagyok. Emlékszem, 1996-ban, 11 éves koromban Ladával utaztunk Horvátországba (már éppen lehetett menni, mert nem lőttek, de még nagyon olcsó volt), amikor apukám valaminek a kapcsán azt mondta, hogy meglátom, mire én felnőtt leszek, ne arra kell várnom, hogy a tévé mikor ad le egy filmet, hanem lesz egy lista, abból kiválaszthatom, és bármikor megnézhetem. Kb. a letöltést magyarázta, csak nem ezzel a szóval. Akkor már létezett az internet, mi még nem láttuk közelről, de így utólag visszagondolva apa biztos tudott róla.

Más, szintén apa: azt is mesélte, hogy gyerekkorában, 1970 körül látott egy rajzos karikatúrát arról, hogy 2000-ben mindenki telefonnal a fülén fog rohangálni az utcán... ez bejött.

Én egyébként úgy képzeltem a világot, hogy majd mindenféle repülő cuccokon fogunk közlekedni.

2020. márc. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
41%
Se az internetre, se a mobilra nem gondoltam, de azt éreztem, hogy másabb, sokkal másabb lesz az élet, és hogy futurisztikus lesz szinte minden. Ahhoz képest ez csak részlegesen alakult így ki. Az elszemélytelenedés a '90-es évek vége felé ütötte fel a fejét.
2020. márc. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is futurisztikusra számítottam. Abból nem igazán jött be semmi. Olyasmire gondoltam, mint az akkori jövőben játszódó filmekben volt. Nagyon áramvonalas autók, valami másfajta közlekedés, autók valami kötött pályán, nagyon design-os épületek. Minden modern áramvonalas, tiszta, kicsit olyan steril, labor hatású. Ehhez képest pl. a saját városomban nem modernebb lett a látkép, hanem inkább lepusztult, kevésbé rendezett és koszosabb is, mint 30-40 éve. Szóval nem jött be semmi, amire gondoltam.

Ja, meg a Jetson családban volt olyan, hogy egy gép megcsinálja a frizurád, sminked. Az is jó lenne :D

2020. márc. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is apukám "érezte meg" nagyon jól a jövőt. :)


Még a 80-as évek végén beszerzett egy akkor nagyon modern számítógépet (mai gyerek a bekapcsoló gombot sem találná meg rajta), mondván: pár év, és mindenki ezen fog dolgozni, és minden csak számítógépen lesz. Kinevették. Ő már akkor szövegszerkesztővel írt, és "Excel" (nem tudom, akkor mi volt a neve) egyenleteket készített. Egyébként a mai napig, immár jóval 60 felett úgy használja a számítógépet, ahogy sok fiatal is csak szeretné.


Aztán a 90-es évek közepén közölte, hogy néhány év múlva mindenki mobiltelefonnal fog járkálni, az ki fog váltani minden egyéb kütyüt (személyhívó, menedzser kalkulátor - ilyenek voltak akkor), és nagyon személyes lesz. Azt mondta, úgy fogja mindenki magával hordani a mobilját, mint a lakáskulcsot, és lehet, hogy más nem is fog kelleni. Éppen ezért már akkor volt nekünk "bunkofonunk" amikor még sok háztartásban vezetékes telefon sem nagyon volt. Mesélte, hogy néha 45 percig is bírta aksi nélkül a telefon. :P


A 2000-es években állította, hogy eljön az idő, amikor a mobiltelefon egyre kisebb és kisebb lesz, a funkcióit pedig szétszedik, és az ember magára fogja "szerelni". Tehát nem egy telefont kell majd pakolgatni, hanem rajta lesz a ruhánkon, fejünkön, stb. Akkoriban már kezdtek megjelenni a blue-tooth fülhallgatók (nagyon kezdetlegesen, és inkább csak a dühöngés volt vele, mert szétkapcsolódott, lemerült, stb.), de okosóra sehol nem volt még. Már akkor megcsinálta, hogy a telefon az autórádióra kapcsolódjon, és vezetés közben kihangosítva lehessen telefonálni, mert szerinte ez is a jövő. Persze az is nehézkesen működött akkor még. :D


Egyébként manapság is állít futurisztikus dolgokat, amin az ember csak mosolyog, de a korábbiakból kiindulva nem kizárt, hogy igaza lesz. :D Bár azt is mondja, hogy most már olyan gyors a világ, hogy kezdi elveszíteni a fonalat és már kevésbé látja meg a "jövő trendjeit", mert úgy gondolja, hogy sok divatos fejlesztés inkább csak játék, zsákutca, de a jövőhöz nem ad hozzá. Korábban ilyet sosem mondott.

2020. márc. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
26%
80-ban születtem, egy teljesen más világban telt a gyerek korom, teljesen más világban nőttem fel, mint ami ma van. Nem volt internet, nem volt mobiltelefon, sőt még vezetékes telefonunk sem volt (Budapest, 2. kerület, Pasarét, tehát nem valami elmaradott része az országnak...). Azt kell, hogy mondjam, vártuk, fantáziáltam én is gyerekként az akkor modernnek számított cuccokról, de utólag visszanézve sokkal emberibb gyerek korom volt, mint a mai gyerekek zömének, tisztelet a kivételnek, azoknak a szülőknek akik normális gyerekkort biztosítanak a kölkeiknek. Comodor64 volt a sláger, 87, vagy 88-ban kaptam, egész nap előtte ültem :)
2020. márc. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Na azt nem felejtem el amikor először volt a kezemben távkapcsoló! Csak forgattam, hogy hol a kijelzője, miféle zsebszámológép ez?!
2020. márc. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
100%
#15-ös vagyok, azt még kifelejtettem, hogy én a 80as évek közepén szentül megvoltam győzödve arról, hogy mostanra már repülő autók fognak közlekedni :)
2020. márc. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

És amikor 1-2 tv adás volt, gondoltátok volna hogy egyszer több száz csatornából választhatunk egyszerre?

Vagy hogy kimegy az asztali pc a divatból?

Vagy hogy a SNES nintendó megfog szűnni?

2020. márc. 3. 22:48
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem, és mikor még csak kezdtek bejönni mindezek, akkor sem valami új dolognak éltem meg, mert annyira fokozatosan jöttek be, hogy szinte természetes volt. És mivel más országokban meg már sokkal előtte voltak különféle tévécsatornák amiket néztünk is, és tudtuk hogy van már kisebb telefon, mindenkinél van net, mire hozzánk is eljutottak ezek én mindig azt éreztem, hogy na végre már hogy itt is lehet. Egyedüli amiért jobban lelkesedtem a maga idejében az a fényképezős telefon volt. 65E volt a fizum, és 45-ért vettem az első olyat amiben volt kamera. Az is borzasztó kis felbontású, de én történelmi tényeket dokumentáltam vele. :D Azt valamiért nagy dolognak tartottam, és végúl is eléggé az is lett, látva az insta és a YT feltöltéseket.
2020. márc. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Én többek között a videótelefont hittem, hogy elterjed. Magyarországon egy készülékpár készült el belőle a 80-as évek elején, a Posta múzeumban volt látható. Akkor nagyon modernnek tűnt, de pár évvel később, amikor újra láttam, már kissé elavultnak.

Viszont azt hittem, hogy el fog terjedni abban a formában, hogy vezetékes telefon+monitor, de nem lett belőle gyakorlatilag semmi. Bár most már van videochat, de az nem egészen olyan, mint az eredeti elképzelés.


Viszont Fehér Klára a Földrengések szigete című regényében a 2050-es évekről érdekes dolgokat ír le. Szerepel a regényben az okosóra, igaz, nem ezen a néven.


Én villanyautókat képzeltem el, meg több metróvonalat Budapestre. Meg azt, hogy teljesen más lesz a világ, sokkal jobban el fog térni a régitől, mint amennyire a valóságban eltér.


Azon is gondolkodtam 1990 körül, hogy a közelmúltban (1987-88) gyártott buszok akkor még biztosan közlekedni fognak, de azt azért nem gondoltam volna, hogy 2020-ban is még jó sok lesz belőlük.


Viszont reménykedtem abban, hogy nem lesz az, amit az 50-es és a 60-as években elképzeltek, és 80-as években több helyen is olvastam, hogy az étkezést pár (minden tápanyagot tartalmazó) tablettával fogják helyettesíteni.

2020. márc. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!