Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Akik a 80 as 90 es években...

Akik a 80 as 90 es években voltak fiatalok hogyan képzeltétek el ezt a korszakot,2020 at? Technikai fejlődés szempontjából, és úgy általában?

Figyelt kérdés

Gondoltátok volna hogy mindenki egy telefon nyomkodásba dugja a fejét pl?

Vagy hogy az Internet ilyen kézenfekvő lesz? :)



2020. márc. 2. 19:22
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Nekem még mindig meg a NES Nintendom. :D Azok még strapabíróbbak voltak, mint a mostani szuperkütyük (egyébként tényleg, ráadásul javítható volt), úgyhogy a mai napig be lehet nyomi a Super Mario Bros. 3-at bármikor. :D


Mikor én kicsi voltam (85-ben születtem) már több TV adás volt, sőt, egy időben már programozható volt kódokkal a felvétel (nem mindig jól működött persze), de azt nem hittük volna még akkor, hogy nem kell majd a TV újságot lesni, hogy mikor jön a kedvenc sorozat (Sliders, SeaQuest :D), hanem bármikor megnézhető lesz.


Jajj, most eszembe jutott a Kacsamesék. De imádtam. :D Szerintem amúgy - lehet, itt már csak az "öregség" beszél belőlem - azok a mesék aranyosabbak voltak, mint a mostaniak nagy része. Most is van amúgy egy pár ilyen, nem mondom, hogy nem, de rengeteg az erőszakos, túl gyors, túl pattogós mese szerintem, és kevesebb bennük a választékos beszéd, és gyerekeknek tényleg izgalmas, gondolkodó kaland.

2020. márc. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is sokáig a Vissza a jövőbe meg a Jetson család volt a referenciapont. A repülő autó alap, az az önbefűzős cipő is tetszett (állítólag kapni egyébként), a légdeszka viszont annyira nem tűnt hihetőnek (igaz, én gördeszkázni se tudok).

Az internetet abszolút nem sejtettük előre, telefonok terén én is a videótelefonra hittem, hogy el fog terjedni.

Meg a hologramos tévében is biztos voltam, a Mézga családban volt hasonló, igaz, ott nem nagyon voltak képben, hogy mi a hologram, és amikor valami szántóföld öntözését mutatta a tévé, akkor elöntötte a víz a nappalijukat.

Városokból meg azt képzeltem, hogy hatalmas, futurisztikus tornyok lesznek, azt nem gondoltam végig, hogy 1980-ban is álltak az 1850-es épületek, nyilván 2020-ban se lesz másképp :D

2020. márc. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!