Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kórházi kezelés végén mit...

Kórházi kezelés végén mit illik adni nővéreknek illetve az orvos (ok) nak?

Figyelt kérdés
A kisfiamat holnap engedik haza kórházból, 6 napos kivizsgálás után. Később majd még kontrollra vissza kell menni a Doktornőhöz, aki felvette. Szeretném valami kézzelfoghatóval is megköszönni kórházi dolgozók munkáját, de nem tudom, mit illik ilyenkor adni és kinek? Több orvos is vizsgálta a fiamat, de csak annak a nevét tudom, aki felvette az osztályra. Nővéreknek együtt vagy külön-külön, illetve melyik orvosnak szoktak adni ilyenkor, és mit? Kávé, édesség, tea? Vagy inkább pénz? Esetleg vegyesen? Ha pénzt, nővérnek, orvosnak mennyit illik adni, ami már nem sértő? Köszönöm :)

2020. máj. 5. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Ez a paraszolvenciás világ. Ami teljesen igazságtalan, rossz hatékonyságú és hibás. Mert az ügyfélnek (betegnek, hozzátartozónak) soha nincs esélye átlátni a belső világot, tehát kizárólag hibásan léphet. Egyiket megbántja, másik előtt röhejessé válik. De korrekt sose lesz.

Az meg nem jut eszébe, hogy a helyére kellene tenni a dolgokat. Ha nem is ebben a konkrét esetben, de legalább távlatosan. De a "nem tudom hogyan kell" is hibás válasz.

2020. máj. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

15:32-es:

egyébként én is így vagyok vele, hogy "ciki". Nem is ciki, hanem ahogy írtad, eleve romlott dolog. Páciensnek mindenképp ciki, orvosnak meg vagy kellemetlen, vagy elvárja, és ezt nagyon nehéz kitalálni, kinél melyik. És sajnos vannak olyan orvosok manapság, hogy igenis számít náluk, ad-e a beteg pénzt vagy sem, mert annak függvényében lesznek alaposabbak vagy épp felületesebbek. Szerintem is jobb lenne, ha nem ez számítana, mármint a betegtől kapott pénz a korrekt gyógyítás helyett, de ezt valahogy rendszerszinten kellene megoldani. Én például örültem a vizitdíjnak, még ha nem is volt sok, de még jobb lenne, ha azt fizetnék meg, ami valódi értéket képvisel (pedagógusok, eü. dolgozók stb. munkája), az eszeveszett privatizálások, felvásárlások, hatalmas vagyonszerzések, haszonlesések, fényűzés helyett - bár ugye kinek mi az érdeke. És az önzés és mohóság, telhetetlenség a fő "érték" nem fogja az emberiség javát szolgálni. Ettől függetlenül kedvesek voltak a gyerekkel, manapság ez igenis értékelendő (elvárhatónak kéne lennie, de nem az), és igenis szeretném megköszönni a dolgozók munkáját.

Marad a csoki és a kávé, és néhány kedves szó.

2020. máj. 5. 17:44
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Virág, egy kis tárgy ami emlékeztetni fogja, hogy milyen kedves voltál.
2020. máj. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%
Illik. Pozitív koronavírus tesztet. :-))
2020. máj. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Orvosként úgy gondolom igazából semmit, egy gyermekorvos meg nehogy már elvárja a paraszolvenciát! Nem kell pénz! A kisfiadtól viszont egy szép rajz a nővérkéknek, esetleg a számára legszimpatikusabb doktorbácsinak/néninek szép ajándék lenne.
2020. máj. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
máj 7. 13:28: Hát ez nagyon bunkóra sikeredett, hallod...
2020. máj. 16. 15:24
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy anyukám orvos (mondjuk iskolaorvos, de dolgozott gyakornokként kórházban is, szóval pont gyerekekkel), én azt tudom mondani, hogy aki nem pénzéhes, az rosszul érzi magát attól is, hogy a pénzedből arra költesz, hogy őt megajándékozd, aki meg pénzéhes, az úgyis fel van háborodva, ha nem pénzt kap (anyukám pl. mondta, hogy nem akarta elfogadni a pénzt anno nagyon szegény családoktól, és a szíve facsarodott el, amikor helyette ilyen bazi nagy ajándékcsomagokkal jöttek, amire költött pénznek sokkal jobb helye lett volna a családnál... és volt olyan orvos is, aki visszab.ta a pácienséhez a pénzt, hogy "szívem, nekem kétszer ennyi a tarifám"). Ezt nyilván, ha nem ismered őket annyira, nehéz kiszűrni, hogy ki milyen típus. Valami nagyon kicsi csoki meg rajz a gyerekedtől elég kellene, legyen.
2020. máj. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!