Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A 'körbeautózza' kifejezés...

A 'körbeautózza' kifejezés Palik László modern nyelvújítási alkotása?

Figyelt kérdés
2010. aug. 1. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem előtte is volt aki használta, végülis mi is szoktnuk új kifejezéseket létrehozni, nem?
2010. aug. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
pl valaki körbeautózza a Balatont. szóval hallottam már
2010. aug. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem hinném,azért annyira nem nagy ász a Laci bá':))
2010. aug. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az "elnyúlik tőle", "féktávon beesik" és a "megpusszantja a falat" sokkal jellegzetesebb palikizmusok :D. A körbeautózás sima fordítása a drive aroundnak, nem az ő találmánya, de még ha nem is az angolból vette, elég logikus kifejezés. Nem mondhatja, hogy "körbemegyi" vagy körbevezeti.


Azért érdemes lenne összeállítani egyszer a Palik-szótárat kezdőknek és középhaladóknak :).

2010. aug. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

+ nekicsuccsant a falnak

+ jajdenemjöttbe

2013. dec. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kimaradt a versenyszemélygépjármű, versenyszemélygépkocsi, személygépkocsi verseny, gumimaci szörp, műszálas karosszéria ( bár ez asszem Dávid Sándor vilt)
2014. jún. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
+ versenyszemélygépjárműközlekedik
2020. máj. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább arra emlékszem, hogy mennyiszer hozta fel a Shell mérnökeit. Ha haverral néztük mindig röhögtünk az elsőnél és olyan fogadást kötöttünk rá, mint a "meddig fog tartani az igazgató évnyitó beszéde"
2020. jún. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!