Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nagy illetlenségnek számít-e,...

Nagy illetlenségnek számít-e, ha este 11 -kor SMS-t küldünk valakinek (70 év feléj áró személynek)?

Figyelt kérdés
Ugyanez lenne a kérdés, messenger vonatkozásában is...
2020. jún. 23. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszed, a telefonját markolássza? Le van téve valahol a telefon két szobával odébb. Majd holnap látni fogja, ha egyáltalán megnézi holnap.
2020. jún. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szerintem már 11-kor alszik nem tudom te hogy vagy vele.
2020. jún. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi! 2/2 és azzal mire utalsz, hogy alszik? Nyugodtan lehet küldeni, nem zavarja... Vagy nem illik küldeni, mert hátha zavarja?
2020. jún. 24. 07:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az SMS - ha egyáltalán jelzi a célkészülék - nem azonnal válaszkényszeres, tehát mindegy, mikor írsz. A felhívás telefonon más, ott a cél az azonnali kontaktus, az akkor tehát lehet illetlenség.
2020. jún. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm...én is azért mertem írni,mert abban bíztam, hogy nem sül el rosszul (vagyis, ha már alszik, nem ébreszti fel....ill.esetleg nem is pittyog a telefonja) (vagy csak alig, amit egy alvó nem is hall meg). Esetleg lefekvés előtt kikapcsolta a tel.-t. Fontos volt, hogy reggel az üzenet ismeretében tegyen dolgokat (ha még aznap intézte)...én is reggel megyek dolgozni, de olyankor rizikós, hogy kerül rá idő, hogy írjak, vagy hívjam...(pláne,ha nincs éppen tel.közelben
2020. jún. 25. 19:14
 6/6 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok vele, hogy szöveges üzenetet bármikor lehet küldeni valakinek, csak ne várjon rá választ az illető azonnal.

Pl. ha nem családtag keres sms-ben avgy email-ben péntek este, akkor én áltlában nem szoktam neki hétfőig válaszolni, hacsak nem hétvégi programmról van szó.

Én meg este DND-re állítom a telómat, szóval zavarni senki nem fog. akármit küld vagy hív.

Én nem hívok senkit este 7 után és közeli családtagot sem este 9 után.

2020. jún. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!