Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha utasítgatnak, miért nincs...

Ha utasítgatnak, miért nincs kedvem a dologhoz?

Figyelt kérdés
Mindig utasítgatnak, a szüleim, jó, ne lustuljak el, csinálni kell valamit. De, van, hogy eltervezem, hogy ma nem csinálok semmi munkát. És akkor jönnek, hogy nyírd le a füvet, vidd el a kutyát sétáltatni, mosogass el, takaríts ki stb. Ilyenkor semmi kedvem ezekhez, mikor megmondják, hogy ezt-azt csináld meg. De, amúgy meg tökre szeretek füvet nyírni, takarítani, kutyát sétáltatni stb. Ezekhez miért van kedvem/szeretem, ha nincs megmondva?
2010. aug. 1. 15:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

én is ilyen voltam tinédzserkoromban. szerettem megcsinálni minden házimunkát, de csak ha meglephettem vele a szüleimet. ha mondták, akkor már semmi érdekes nem volt benne.

esetleg azért van ez így, mert szeretnéd ha felnőttként kezelnének, hiszen te tudod, hogy mikor kéne füvet nyírni vagy lemenni a kutyával, nehogy már mondani kelljen. meg egy kicsit az ember önérzetét is sérti, hogy utasításra ugrik mint egy robot. :) pedig ez hülyeség ezt én is beláttam (igaz nem akkor, 10 évvel később.:) ). mondjuk nekem kiskoromban mindent megcsinált anyukám, mindent alámraktak, ellustultam, meg tehetetlennek éreztem magam, hogy én úgysem tudom olyan szépen mint ő. ez is lehet egy ok, de ezt te tudod.

2010. aug. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Mert az ember nem rabszolga, és a kényszer elveszi a kedvét.
2010. aug. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!