Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy számomra nagyon tisztelt,...

Egy számomra nagyon tisztelt, idős ember, akit nem régóta ismerek, felajánlotta, hogy tegezzem. Az illem azt diktálja, hogy ezt elfogadjam, de egyszerűen képtelen vagyok tegezni. Tegezzem?

Figyelt kérdés
Egyfajta oktató- tanuló kapcsolat van köztünk. 65 éves én 20. Sokmindent letett az asztalra, nyugalmazott matekprofesszor az egyetemen, ahol tanulok, korrepetál.

2013. máj. 31. 20:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%

Én a köztes megoldást szoktam választani:

Szia Pista bácsi!


Oda mondom, hogy néni, bácsi, így félig le is tegeztem meg nem is.


Másik: vagy megmaradsz a jónapotnál de viszláttal köszönsz el.

Ha kérdezi akkor mond azt, hogy minden embernek jó napot szoktál kívánni.

2013. máj. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 yuda ***** válasza:
Én úgy hidaltam át a problémát, hogy mondjuk a neve Gábor, akkor nem azt mondom neki, hogy Gábor, szeretném ha elmondanád...akármi...hanem úgy, hogy Gábor bátyám megmutatnád ezt vagy azt...Gábor bácsi..és a mondat további részében tegezed.
2013. máj. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az is nehezen menne, nagyon tisztelem a professzort, de jó megoldásnak tűnnek, köszönöm az eddigi válaszkat
2013. máj. 31. 20:34
 4/12 anonim ***** válasza:
58%

Amúgy átérzem a problémád. Teljes mellszelességgel..

Én sem vagyok nagyon kibékülve vele, hogy tegeződjek az idős professzoraimmal. Olyan, mintha azt kérnék legyek tiszteletlen velük.

2013. máj. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Pontosan... nagyon nehéz helyzet.. de maga az etikett azt mondja el kell fogadni a tegezést, ugye?
2013. máj. 31. 20:44
 6/12 anonim ***** válasza:
46%
Sajnos igen. :(
2013. máj. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a helyzetben illik elfogadni. Nem kell parázni, a tisztelet megadása nem a tegezéstől függ, más szóval magázva is el lehet valakit küldeni melegebb éghajlatra...

Itt arról van szó, hogy megtisztelt téged a bizalmával, felajánlotta a tegeződést és te ezt el kell fogadd, különben megsérted.

2013. máj. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

szerintem ne bácsizz. nekem abban van valami nem OK íz.


amúgy az segít, ha megérted, hogy a tegeződés az nem egy nyelv. azon belül van sok féle nyelvi stílus. gondolj rá, hogy angolban nincs is tegezés magázás, de ettől még a használt nyelv jellege lehet távolság tartóbb vagy haverkodó.


szóval csak meg kell tanulnod ezt a tiszteletet megtartó tegező stílust.


amúgy szerintem szép dolog amikor nagy korkülönbséggel tegeződnek emberek. valahogy azt érzem ebben megtörténni, hogy a nagy különbségek ellenére valahogy testvérek vagyunk :)

2013. máj. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

"valahogy azt érzem ebben megtörténni, hogy a nagy különbségek ellenére valahogy testvérek vagyunk :)"


Ezt olyan szépen kifejezted!!!

2013. máj. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megfogadom őket. :)
2013. jún. 1. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!