Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A "havi ezer forint"-os...

A "havi ezer forint"-os törvény bevezetésével nem a cselédsor újra legitimizáltságát állítják helyre - olyan emberek legális munkavállalóknak beállításával, aki után sokszor senki sem tb. -t sem más járulékokat nem fizet?

Figyelt kérdés
2010. aug. 3. 01:25
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
Vedd el a kérdőjelet a szöveg végéről, tegyél a helyére egy pontot és kész is a legújabb Mesterházy-sajtónyilatkozat.
2010. aug. 3. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Dunántúli a kérdés? Mert azt még el tudom képzelni, hogy ott nem neveznéd cselédsornak azt, ami évek óta a szemed elé kerül.
2010. aug. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

de most neked mi nem tetszik?

feketén, illegálisan dolgozva: bébiszitter, kertész akármi az illető

1000 Ft-os adót megfizetve: cseléddé degradálódik a kertész meg a gyerekfelvigyázó, takarítónő?

ha megalázónak érzik a havi ezrest ki gátolja őket, hogy fizessenek maguk után járulékot? És akkor állíthatnak ki számlát és nem lesznek cselédek, hanem vállakozók.

Vagy most hol a gond? Nyilván a havi ezres nem fogja őket jogosulttá tenni semmi ellátásra, mint ami jár a járulékok megfizetésével. Úgyhogy ez nem érv a törvény ellen.

Szóval mi a pontos bajod ezzel az elképzeléssel?

2010. aug. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Félre értés ne essék, nem vagyok baloldali. Bejárónője is volt apámnak, amíg élt, de ha ő (mármint) a bejárónő nem rokkant nyugdíjas lett volna, nem tudom miből élt, volna öreg korában. Egészség biztosítási minimál járadékot kell fizetnie annak, aki nem rendelkezik jövedelemmel, és még nem nyugdíjazták, vagy százalékolták le. De az öreg kórral mi lesz? – ha egyedül álló, akkor fizessen ön tb.-zés a nem arra kalkulált pénzből? Vagy kódoljon öregkorában?
2010. aug. 4. 01:50
 5/5 A kérdező kommentje:
Természetesen az előző kommentemben nem az egészségügyi hozzájárulásra értetem az ön tb-zést, hanem a nyugdíj célú befizetéseket. Mivel szolgálati éveket is lehet vásárolni az állami befizetésekkel.
2010. szept. 17. 04:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!