Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen megfontolásból hordják...

Milyen megfontolásból hordják egyes emberek a zokni-szandál kombót?

Figyelt kérdés

szerintem iszonyat röhejes 10 éves kor felett. de egy halom emberen látom.

furcsa, hogy a praktikum ennyire felül tudja írni az ízlést...


2010. aug. 4. 17:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
nem gondolnám, hogy emögött komoly megfontolás lenne.
2010. aug. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
a magassarkú nem tetszik??? jézusom alapdarab ;)
2010. aug. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Sokkal praktikusabb zoknival, ezért is adják az anyák a gyerekeikre így. Később, ha felnőnek, egyszerre ciki lesz, és inkább szenvednek a ragacsos izzadt talpukkal a műanyag cipőben mezítláb. Ennyit a divatról...
2010. aug. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

ha normális szandált veszel, akkor nem rohad bele a lábad.

nekem teva szandálom van, nem mondom, egy kisebb vagyon volt, de 3 éve hordom, és soha nem volt izzadt vagy büdi a lábam benne.

2010. aug. 15. 23:08
 15/17 anonim ***** válasza:

én mindig is sza... v is nem érdekeltek ezek a bélylegzések h " úúú ez cikii "

inkább voltam ciki, minthogy két napig ne tudjak ráálni a lábamra :)

én sztem 13-14 éves koromban is volt, hogy hordtam a szandál+zokni viseletet. Az okok egyszerűek:

1. nem törte fel a lábam a szandál

2. nem szúrta semmi a lábam, nem lett koszos, poros a lábfejem

3. a szürkéskék, két tépőzáras szandálomhoz sztem kifejezetten illett a szürkés zoknim :D


de kül bárki gondolhat bármit erről, kinek mi :) és sztem ezt tiszteletbe kell tartani

2011. jún. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

főleg higiéniai okok miatt.


a szandál zokni nélkül hamar büdös lehet, többet nem is lehet rendesen mosni.

ha zokni nélkül hordod, akkor a talpad ráizzadhat a szandálra, és utca koszától, porától meg tiszta fekete lesz.

több szandál olyan, hogy zokni nélkül max egy nyárig hordhatod, mert nem jól mosható az anyaga.



néha, ha kicsit hűvösebb az idő, de csak szandál van nálam, akkor zoknival már nem fázik a lábam, akkor meg azért.


sok embernek meg olyan ronda lába, körmei vannak, hogy a helyükben nem tenném közszemlére, és emiatt hordanék zoknit (és nem cipővel, mert az nyáron már túl meleg)

2012. nov. 5. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

normális szandálba is beleizzad a láb, mivel a talpa hozzáér.

meg vannak zártabb szandálok, mint pl. az én keen-em, azt pl csak zoknival veszem fel.


van egy jóval szellőssebb (és könnyebben mosható) tevám, azt hol így, hol úgy, de a talpam abba is beleizzad + fekete lesz a kosztól, zoknival meg nem.



egyébként 10 év alattiakra is pont a higiénia miatt adják rá. a higiénia 10 év felett sem ciki szerintem.

2012. nov. 5. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!