Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az 1980-as években is ennyire...

Az 1980-as években is ennyire elterjedt volt nyaranta a mezítlábas papucs, szandál Magyarországon?

Figyelt kérdés
Ez a mánia is csak a rendszerváltással gyűrűzött be hozzánk? Hogyan emlékeztek rá, akik akkor voltatok fiatalok, gyerekek?
2011. júl. 5. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Még a 80-as évek előtt is természetes volt,hogy nyáron papucsba-szandálba senki nem viselt zoknit vagy harisnyát.
2011. júl. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én a 80-as évekebn zoknival hordtam, igaz gyerek voltam még :)
2011. júl. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyarankent a nagyszuleimnel voltam es mezitlab voltam kint a jo idoben a kertben. Amugy ugyanugy volt szandal, bar flip-flop tipusu papucsokra nem emlekszem, nem hiszem, hogy akkoriban divatban voltak. A kicsit zartabb szandalok, nem a papucsok voltak elterjedtebbek. En igy emlekszem legalabbis. Nem hiszem, hogy ez mania vagy koze van a rendszervaltashoz. Ha dog meleg van, az emberek elkezdik levetni a cipoket. Ez teljesen normalis. :)
2011. júl. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkoriban anyámnak fapapucsa volt, férfiaknak klumpa esetleg. De inkább szandált hordtunk.
2011. júl. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
egy 75-ös Ezermesterben benne volt, hogy hogyan készítsünk vietnami papucsot, palackból és bőrpántból.
2011. júl. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én általános iskolás voltam akkor, és fiúknál szandál inkább csak alsós korban fordulhatott elő. Mezítlábas papucs (nem flip-flop) és sportcipő az volt akkoriban is, de korántsem volt annyira általános, mint mostanában.
2011. júl. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A 80-as évek közepén kaptam egy műanyag papucsot, és abban az évben voltunk két hétre üdülni. A Balatonon végig abban jártam én is, meg a többi családtag is (természetesen mindenki a sajátjában). Amikor hazamentem, akkor már csak otthonra hordtam.
2012. dec. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!