Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy köszönjek felnőtt emberek...

Hogy köszönjek felnőtt embereknek?

Figyelt kérdés
Még fiatal koromban, kb. tíz évesen volt egy nagyon idős bácsi, akinek úgy köszöntem mindig, hogy "jó napot!" amit mint megtudtam, nagyon utált valami miatt. Még annak idején szólt, hogy csókolommal üdvözöljem, de valami miatt mindig elfelejtettem ezt a dolgot. Tisztán emlékszem rá, hogy utoljára amikor találkoztam vele, szokásosan jónapotoztam, erre ő elkezdett hangosan káromkodni, szidni a szüleimet, estébé. Ha jól emlékszem még sírva is fakadtam. A bácsi pár hónap múlva elhalálozott... Nos, azóta lelkiismeretfurdalásom van, és minden felnőttnek csókolommal köszönök, és mindig megkapom a magamét. Mármint olyanokat mondanak, hogy nyugodtan tegezzem őket, meg sziával, vagy hellóval köszönjek, de olyan megalázónak tartom. Nektek mi erről a véleményetek? L/15
2010. aug. 4. 18:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha csókolommal köszönsz,akkor csak udvarias vagy. Ha valaki ezt nem szereti valamiért,akkor ne érezd megalázónak,ha kéri,hogy másképpen köszönj neki. Jobb ha in kább udvarisa vagy,mintha Jó napottal vagy sziával köszönsz,és az illető megsértődik.
2010. aug. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A Jó napot ugyanolyan udvarias mint a csókolom.

Amúgy magyar tanáromat idézzem, pár év múlva már gázabb lesz csókolommal köszönni, Jó napot az helyénvalóbb.

Hivatalos helyen sem csókolsz, hanem jó napot, illem.

2010. aug. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a bácsi milyen kultúrába szocializálódott, de egy lány/nő egy férfinak teljesen szakszerűen köszönhet jónapottal is. Nincs ezen sértődésre ok. Egy kislány/kisfiú egy akármilyen idősebb embernek természetesen köszönhet csókolommal. Te, mint 15 éves lány, lassan el fogod hagyni a csókolomozást, és a szükségszerű jónapot/üdvözlöm fogja váltani, vagy már váltja is, hiszen a csókolom hülyén is jönne ki.

Egyébként minket is középiskolába "vonulán" szoktattak rá a jónapotozásra, az pedig konkrétan 15 éves korunkban volt. Viszont egy lényegesen idősebb férfinak/nőnek szerintem simán elmegy a csókolom is.

2010. aug. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez a bácsi kicsit kattant volt ne is foglalkozz vele, szerintem bőven elég ha azt mondod: "Jó napot", én is így köszönök általában minden felnőttnek mert ez szerintem tisztelettudó, de mégse annyira "intim" köszönés.

Egyedül egy idős, családhoz közelálló bácsinak szoktam mondani, hogy "Csókolom".

2010. aug. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
csókolommal hölgynek kell köszönni,nem pasinak!pasinak Jó napot!
2010. aug. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Köszönj úgy,jó napot kívánok!Szerintem ez a legjobb köszönés.A nagyon időseknek esetleg lehet csókolommal is köszönni,amennyiben nem férfi az illető.Mert ugyan miért is kéne egy férfinak vagy tatának csókolommal köszönni??

A csókolomozás nyilván a régi kezét csókolom-bol maradt meg,márpedig kezet a férfiak csókoltak.Fordítva elég idétlenül nézett volna ki a dolog és idétlenül is hangzik szerintem,tehát idős férfi ismerősöd ok nélkül szidott le,ne is törődj vele.Ha pedig valakinek még az udvarias köszönésed sem tetszik,hát annak nem muszáj köszönni sehogy sem...

2010. aug. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A bácsi egy fa szparaszt volt egyszerűen. Hogy jön ahhoz, hogy egy sztenderd és udvarias köszönésre káromkodjon???

Annyit hozzátehettél volna, hogy "kívánok", tehát: "Jó napot kívánok", vagy ha tudod a nevét: "üdvözlöm Kovács bácsi" vagy "üdvözlöm Kovács úr".

Ha egy férfi elvárja a csókolomot az pedofil vagy pederaszta.

Ha pedig idősebb azt mondja, hogy tegezd, akkor sem Szia vagy Helló, hanem: "Szervusz". Teljesen tiszteletteljes és udvarias.

2010. aug. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
hát szerintem inkább a jón apot helyett használd a "jó napot kívánok"-ot. Szabolcsban elég parasztos a jónapot....
2010. aug. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egy foghegyről odavetett jónapot borzalmas tud lenni.Én is útálom.Ki nem állhatom a fiam barátját,aki így köszön.

Elvárásom a jónapot kívánok!! Érthetően és szépen kimondva,hogy tisztelet legyen benne.

2010. aug. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
csá felnőtt
2010. aug. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!