Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan köszönjek ezeknek az...

Hogyan köszönjek ezeknek az embereknek?

Figyelt kérdés

Sosem tudom, hogy köszönjek anyukám(36)/apukám(38) régi ismerőseiknek (akiket én is ismerek), vagy fiatalabb ismerőseiknek (akiket nem ismerek). Ezért mindig úgy köszönök nekik, hogy kicsit lehajtom a fejem vagy csak motyogok. :D Mert már engem idegesít, hogy nem tudom hogyan szólítsam meg őket. Szerintetek?

13/L


2010. márc. 7. 16:14
 1/10 anonim ***** válasza:
5%

Ez tényleg idegesítő magyar népszokás, ez a csókolomozás, meg bácsizás. Sokan vannak hasonló gondban, ne búsúlj. Mit tehetsz? pl: Jónapot Józsi bácsi!

Jó reggelt Tanárnéni! Egyes iskolákban (a Waldorfban) megtanítják ezt.

Kérhetsz "megszólítást". "Milyen megszólítást teszik szeretni?" Milyen köszönést válasszak?"

Megnyugtatlak, a mai idősek szeretik a tegezést. Ez azt jelenti, hogy a fiatalok nem tartják idősnek, kivülállónak, befogadják maguk közé. Tehát nem kell félni, hogy megsértődnek. "Nem tetszene bánni Pista bácsi, ha tegezném ezután?"

2010. márc. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

szomorú, hogy vannak akiket idegesít a magyar nyelv gazdagsága, szépsége, és a magyar szokások...

tényleg gáz, hogy nem olyn szegényes, gyatra a nyelvünk mint pl. az angol

így még használni is kéne... erre meg nem mindenkinek van intelligenciája


kedves kérdező, a te korodban egy 40-50-esnek mégy nyugodtan köszönj csókolomot, a fiatalabbnak valóban jó napot+...néni, bácsi a helyes

2010. márc. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
a lényeg nem is annyira az, hogy mit, hanem hogy bátran, érthetően köszönj
2010. márc. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

az meg, hogy te kérdezd meg egy idősebbtől, hogy tegezheted-e, a legnagyobb udvariatlanságok egyike

amelyik olyan, mondja magától is, hidd el (ilyenkor élni is lehet vele bátran), amelyik nem mondja, azt meg jól megsérted vele

2010. márc. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%
Egy helló,nem lehet rossz.Ha nem tetszik,akkor meg szóljanak,hogy mit mondj nekik.Amúgy észrevehetnék,hogy zavarban vagy és mondhatnák,hogy tegezd őket,vagy ne.
2010. márc. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Engem nem a nyelv idegesít hanem, hogy nem tudom hogyan kell neki köszönni. Amúgy köszi a válaszokat.
2010. márc. 7. 17:04
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen körülmények között nem helló, és semmilyen körülmények között nem kérdezheted meg, hogy tegezheted-e!!! Kezét csókolom, egyszerűsítve, de köznapibban kezicsókolom, pongyolán, de még elfogadhatóan csókolom, a férfinak jó napot kívánok. Nincs ezzel semmi probléma, ez így normális. A fiatalabbak, ha megengedik, hogy tegezd őket, majd szólnak.
2010. márc. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Köszönj "Csókolom!" ot ha idős. "Szia"-t ha fiatal. Ha nem tudod eldönteni akkor mondd, hogy "Jó napot (kívánok)" vagy estét reggelt stb.


Én így csináltam a te korodban. Aztán 18 körül már nem köszönhettem csókolomot mert ugye gáz egy idős férfinek ezt mondani meg stb. Többen rám szóltak, azért váltottam.


Most azt mondom mindenkinek Jó napot (kívánok- bár ezt sokszor elhagyom, tudom illetlenség kicsit de hosszú úgy mondani nekem). Ha pedig fiatal akkor helló vagy szia.

2010. márc. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja és elköszönéskor ha tegezed lehet szia, ha pedig magázod akkor viszlát, viszontlátásra. És ezeket használom nem tudom mennyire illendő vagy van-e jobb de próbálom udvariasan mondani még senki nem sértődött meg rajta.
2010. márc. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

hát igen

nekünk még 10 évvel ezelőtt megmondták a tanárok a magukét, ha csak úgy nyeglén odavágtunk egy "Jó napot!"-t

2010. márc. 8. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!