Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy férfi meghívott egy...

Egy férfi meghívott egy rendezvényre, a jegyeket is megvette, utólag viszont kifizettetné velem a részem. Etikus ez? Fizessek? 32/N

Figyelt kérdés

Fiatal nő vagyok. Nemrég elhívott egy férfi ismerősöm egy rendezvényre (amire magamtól nem mentem volna el, és nem üzleti jellegű volt), mondván, szeretne meglepni, nem bánom meg, ha elmegyek. Mondta, hogy már meg is vette a jegyeket. (Ez is furcsa, mert mi lett volna, ha nemet mondok?) A meglepetés alatt viszont úgy tűnik, mindketten mást értettünk. Valójában össze akart ott ismertetni egy üzleti partnerével, hátha engem is be tudnak szervezni. Nagyon kínos volt... Aztán a rendezvény után pár nappal jelentkezett, hogy legyek szíves, fizessem ki a jegy árát. Megalázónak éreztem és érzem most is az egész helyzetet.

Kifizessem azért neki a pénzt? Hivatkozhatok arra, hogy ő hívott meg, és köszönöm az ajándék jegyet? Egyáltalán illik ilyet kérni egy meghívás után? Legközelebbi hasonló helyzetben, meghívásnál, kérdezzek esetleg rá előre, ki állja a belépőt vagy ami fizetni való felmerül a közös program során? Ha olyan a partner, akár meg is sérthetem a kérdéssel, és kudarcba fullad a program, mielőtt elkezdődne. Hogyan lehet finoman, elegánsan megoldani az ilyen helyzeteket?



2020. szept. 4. 16:38
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%
nagyon bunkó, hogy kifizetteti veled... én nem szívesen adnám oda neki a pénzt, ha már ő hívott meg.
2020. szept. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Elég bunkó egy fickó, ilyet nem illik csinalni
2020. szept. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is bunkó, nem kell fizetned semmit.
2020. szept. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
100%
Az én javaslatom hogy nem kell fizetned semmit . Szerintem kevés hasonló emberrel találkozol majd , ezért nem jó ötlet előre megkérdezni mit tartalmaz a meghivása . (plusz egy ásványviz jöhet kedves ? belefér a keretbe ?:) talán ha előre megbeszélitek hogy mindenki fizeti amit fogyasztott , ha komoly ember , nem várja meg hogy a tárcád elővedd !! ha pedig égetninvaló , megvárja hogy előbb te fizess , hátha vállalod az övét-is .
2020. szept. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Dehhhhogy fizess, bolond vagy?
2020. szept. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem korrekt.
2020. szept. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

karácsonyra rendelj neki valamit utánvéttel

előtte szólj neki, hogy vettél neki vmi meglepit, várja a futárt


komolyra fordítva, ne fizess neki

nyomult, utána kellemetlen helyzetbe hozott, és még fizess is? na nem!

2020. szept. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
milyen rendezvény volt, MLM?
2020. szept. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem illik kifizettetnie veled. Mivel egy meghívás volt és előre nem közölte, hogy fizesd a saját jegyed. Én büszke típus vagyok, így kifizetném, de többet nem mennék vele sehová és a kapcsolatot is megszakítanám, de nem vagy köteles fizetni.
2020. szept. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megerősítéseket! Azt hiszem, kifizetem neki végül, ahogy 16:16 tennéd te is, és még baráti viszonyt sem fogok az illetővel ápolni.


A karácsonyi ötleten jót nevettem :D


16:10-es: számít most a rendezvény jellege? Nem, nem MLM volt, még csak nem is üzleti jellegű. Ezért is volt váratlan, hogy hirtelen üzleti tartalmat kapott az egész. MLM rendezvényen gondolom azért lehet számítani üzleti kapcsolatépítésekre, bár ilyenen még soha nem vettem részt.

2020. szept. 6. 18:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!