Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 40 éves cégvezető és a partner...

40 éves cégvezető és a partnerek 20 éves titkárnője. Felajánlhatom a tegeződést én?

Figyelt kérdés

Én vagyok a cég vezetője. Még nem kerültem ilyen helyzetbe eddig. A partnercégnél mindenkivel tegeződök, a 65 éves tulajjal is, a nőkkel is. Kialakult, egyszercsak tegeztek a nők vagy ők hozták fel. Az új titkárnő 20 éves, már fél éve tisztelt uram és hasonló nagyon komoly megszólításokat tesz felém. Pedig nem vagyok egy karótnyelt típus. Tettem gesztusokat is “kedves xy-nak” hívtam a hölgyet de arra is tisztelt uram volt a válasz. A főnökeivel ő is tegeződik. Nagyon fura így ez a helyzet. Szerintem a pozicióját is akarja mutatni ezzel valahol, hogy ne kezeljem le mondjuk. De vicces helyzeteket eredményez.

Ebben az esetben korban és pozicióban felajánlhatom a tegeződést? Bár tartok tőle nagyon karótnyelt a hölgy és már csak azért sem fogadná el.


2020. szept. 14. 23:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Természetesen korban és pozicióban is felajánlhatod, illetve csak te ajánlhatod fel. De ezt nem kell erőltetni. Igaz, hogy vannak vállalatok, ahol mindenki mindenkivel tegeződik, de ez nem regula, azért a 30 éves fűtő ne tegezze le a 60 éves könyvelőt. Nem mintha rossz dolog lenne, de a tapasztalat azt mutatja, hogy nagyon soknak nincs meg az otthoni "7 éve", nagyon sokban nincs jóérzés, nem tudják hol a határ - győjtőnéven bunkók. Ennek olyan következményei vannak, hogy a 18 éves inas jó nagyot üt a 60 éves mestere hátára, hogy orvost kellett hozzá hívni. Kérdésre azt válaszolta, hogy: csak a barátságát mutatta volna ki, hiszen tegeződnek... Ezért sem kell fűvel-fával tegeződni, hiszen nyelvileg ugyanolyan azt mondani, hogy: holnapra csináld meg vagy holnapra csinálja meg. A karótnyelt hölgynek se ajánld fel, nincs annál nagyobb szégyen, mint ha azt válaszolja: tisztelt uram, köszönöm a bizalmát, de inkább ne...
2020. szept. 15. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%
Fel kell ajánlani a tegeződést. Láthatóan nem érzed magad kényelmesen ebben a magázódós befeszült helyzetben.
2020. szept. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%

Elvileg az özleti életben a beosztás számít elsősorban, nem lehetne nemi alapon "diszkriminálni" ilyen esetben. Tehát itt üzleti partnerek vagytok, nem férfi és nő.

Görög Ibolya protokollszakértőtől hallottam ezt.

2020. szept. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!