Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ilyenkor mit illik? Mit...

Ilyenkor mit illik? Mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

Ha köszönök valakinek és ő nem vesz észre mert mással beszél? Bevallom kicsit rosszul esik.


A másik kérdésem: Ha megyek ki egy épületből és szembejön velem egy olyan személy akivel még nem találkoztam, akkor köszönhetek viszláttal?


Elöre is köszönöm.


2010. aug. 7. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:

1. ha nem akarsz vele beszélni, csak köszönni, akkor így jártál, menj tovább békével

2. szerintem igen

2010. aug. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1) Semmit, tudomásul veszem, hogy 16 bites és nem jutott el hozzá a köszönésem

2) Rendszerint így köszöntek nekünk munkaidő végeztével az előző munkahelyemen az azon a területen dolgozók (csak másik cég), pedig mi nem is láttuk őket aznap. Furán jött ki, nekem a jónapot volt a számon, ő meg megelőzött egy viszláttal. Érdekes :D

2010. aug. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Altalaban nem szoktak nagy hangon koszonni valakinek, aki massal beszel.Egy, azert mert ha epp o beszel, megzavarod gondolat menetet, belevagsz a szavaba, ketto, ha a masik beszel, akinek te koszonsz, annak el kell venni figyelmet a masikrol, hogy neked koszonhessen. A masik szavaba is belevagsz. Ilyenkor, egy fejbolintas, kis integetes, vagy csondes hello/ jo napot is eleg. Es soha nem ertodunk meg, ha nem kapjuk vissza a koszontest. Akkor sertodj meg, ha ketten vagytok es nem koszon vissza, vagy nem beszel hozzad.

Nem, mindegy hogy te vagy a masik ember ki vagy belepsz egy epuletbe, mindig udvozlessel koszonunk, (tulajdonkeppen egy koszones az udvozlet) nem bucsuzassal. Miert? Akkor latjatok meg egymast, az a pillanat szamit, nem a hogy utana te vagy a masik mit cselekszik, merre megy.

2010. aug. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Ha nem vett észre, mert el volt foglalva, akkor min sértődsz meg? Azt érteném, ha észrevenne, de nem köszönne vissza- és ez rosszul esne, de így, hogy észre sem vesz???????? Egyáltalán miért kéne köszönnie valakinek, akit észre sem vett? Egyáltalán hogy képzelted? Te folyamatosan mondogatod: szia, helo, jó napot- nehogy ne köszönj valakinek, akit nem veszel észre?
2010. aug. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hol írtam, hogy megsértödtem? És elhiheted, hogy nem szteppelnék mellette addig amég nem köszön. Idiota nem vagyok.
2010. aug. 7. 14:34
 6/7 anonim válasza:
elköszönőleg az adieu, fonetikusan ágyő kifejezést ajánlom.
2010. aug. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

1. szerintem akkor lehet, hogy nem hallott meg, de ne köszöngess aztán neki...az elég érdekesen jön úgy ki... :D ha pedig később kérdezi, hogy miért nem köszöntél mond meg neki, hogy köszöntél, csak éppen nem vette észre.


2. szerintem inkább jó napot-tal illik köszönni. képzeld magad annak az illetőnek a helyébe. épp egy épületbe tartassz és kijön valaki és azt mondja viszlát. uhh nekem ez kicsit fura. :)

2010. aug. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!