Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért vetnek meg azért, mert...

Miért vetnek meg azért, mert elutasítom az alkoholt? 20/F

Figyelt kérdés
Eljárok emberekkel ide-oda, vannak barátaim, de nem szeretek inni, mert nem szeretem az emberekre való hatását. Csomószor megkapom kortársaktól, hogy karót nyelt vagyok, de csak azért, mert nem iszom. Amúgy egy laza srác vagyok, és nem érzem szükségét az alkoholnak ahhoz, hogy jól érezzem magam. Társasági ember vagyok, de valahogy az a hülyülés, ami a részegség beálltakor és az alatt van :’D - nem az én világom. Nem, nem tartom menőnek, hogy ebben különcködöm, sem jobbnak nem tartom magam emiatt, mielőtt megkapnám ezt. Én jobban szeretek leülni egy asztalhoz, és egy témába mélyebben belemenni. Ilyenkor egy sört szívesen iszom, de többet nem... Mások töményeznek, én nekem ez meg már nem tetszik. Pontosabban csak az a része, amikor megvetnek azért, smert nem rugók be velük. Nem tudom megérteni, a fiataloknak ez miért olyan jó. Ha valaki tudja, írja meg nekem légyszi! Tényleg kiváncsi vagyok!

2020. okt. 15. 06:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem válts társaságot!

Normális emberek nem foglalkoznak azzal, ha valaki nem iszik és nem minösítik ennek alapján!

2020. okt. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Ugyan így voltam mikor kint dolgoztam Németországba akkor nekem is mondták a sokk kontrolnélküli alkoholista hogy milyen férfi az aki nem iszik? Csak vissza kérdeztem milyen férfi az aki iszik ?
2020. okt. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
75%

Itthon nagy hagyománya van az alkoholnak és az alkoholizmus népbetegség, ebben a közegben teljesen természetes, hogy az a fura, aki nem iszik.


Na most képzeld el milyen annak, aki nem is saját döntéséből más, hanem mert épp mondjuk cigánynak született.

2020. okt. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Mert valamiért a hülyegyerekek évtizedekig a vagányságra asszociálnak az alkoholról. Ők sem szeretik, de isszák, mert ez az elcseszett divat. 28 vagyok, életemben egyszer voltam részeg, egyszer szívtam bele cigibe, kávét soha nem ittam, mai napig nincs okostelefonom, stb., rám is úgy néznek, mint az a bizonyos harmadik teve Noéra. Agyat nem tudsz nekik adni, az vagy kifejlődik időben, vagy nem. Neked igen, nekik nem. Keress olyanokat, akik szintén nem értik. Ez egyszerű korlátoltság, ezzel nem tudsz mit kezdeni.
2020. okt. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mond azt hogy allergiás vagy az alkoholra és ezért nem ihatsz.

Vagy a barátaid nem hozzád valók.

2020. okt. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én se ittam, néha cikiztek érte. Ez van. Utána már csak azért se ittam. Egyébként se vagyok oda az alkohol ízéért, illetve a legtöbb alkoholos ital ízéért sem.
2020. okt. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én egészségügyi okokból nem ihatok, és engem is betaláltak már emiatt.


20F

2020. okt. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kései Sirató ***** válasza:

Mondd azt, hogy vezetsz, ez a legegyszerűbb, de megmondhatod azt is, hogy nem kívánod, nem szereted az ízét, vagy , hogy éppen a hatása miatt nem akarsz inni.

Én mindenhova kocsival járok, így nem is nagyon noszogatnak.

2020. okt. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!