Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit gondolsz arról a lányról/n...

Mit gondolsz arról a lányról/nőről, aki túlzottan elvárja, kierőszakolja az udvariasságot saját magával szemben?

Figyelt kérdés
Balhézik: ha nem adod át neki a helyed, ha nem engeded előre, ha nem hajtod le a WC ülőkét? Stb.
2010. aug. 21. 16:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
hát amiket felsoroltál azok alap dolgok szerintem egy nő és egy férfi kapcsolatában,nem tudom balhézáson mit értesz,ordibál vagy mi
2010. aug. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy intelligens, udvaris nő ezek miatt nem hisztizik, kiabál, maximum intelligensen, kulturáltan elmondja, mi a gond. Egy intelligens, udvarias férfi előreengedi a nőt (ahol az illem ezt mondja), le-/felsegíti a kabátot, stb.:)
2010. aug. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%
Ezt soha nem tudtam felfogni. Tegyük fel hogy áll a buszon egy 30 éves férfi és egy 30 éves nő. Csak egy ülőhely van. A nő nem terhes, nem öreg, még csak nem is sérült. Le lehet pontozni, de akkor magyarázzátok meg, és ne csak annyit írjatok hogy: "MERT ÍGY ILLIK"
2010. aug. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Lemaradt a vége: na szóval....nem is sérült. Mitől lenne több joga leülni mint a férfinak????
2010. aug. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert így diktálja az illem, másrészt átlagban egy pasi erősebb, több a súlya, mint egy nőnek. Sokszor utazok zsúfolt bkv-buszokon és bizony azt látom, hogy a nők hirtelen fékezéskor jobban megcsúsznak, eldőlnek. Ennek oka a magassarkú is, persze, de sok munkahelyen elvárás az elegáns megjelenés, egy céges alkalmazott nem mehet egyszerű teniszcipőben dolgozni. Különben is, a lapos balerinacipőben is könnyű elcsúszni.

Egy pasi igenis adja át a helyét, bár nem minden esetben, de ha van egy izmos, 180 centis, 70-80 kilós pasi, akkor engedje már leülni pl. az x kilós iskolatáskát cipelő diáklányt akár...

De ne is, úgyis "csak ül egész nap"...persze. Nincs ám tornaórájuk. Van az 80 kiló..nem 30-40.

2010. aug. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Sztem a wc-ülőke nem udvariasság kategóriába tartozik, az más.

Ha normálisan mondja, megemlíti csak, nem hisztizik, akkor oké. Ha már balhézik (ahogy írtad), az nem.

2010. aug. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Igazából a balhézásért már azért nincs jogod felháborodni, mert szólni kell neked ilyesmiért. Te is vétesz, ő is vét a nem megfelelő megnyilvánulási formával. Persze ha lenne annyi esze, hogy rájöjjön, hogy ha finoman, intelligensen közli veled a problémáját, ő kerekedik felül értelmileg, máris több valódi ember szaladgálna az utcán.
2010. aug. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
27%

A nőknek egyáltalán nincs több joga szerintem, mint a férfiaknak. És mielőtt lepontoznak: lány vagyok.


Nem azért harcoltak a női EGYENjogúságért, hogy ugyanannyi joga legyen a nőnek is, mint a férfinak? Ez a felesleges etikettrendszer csak addig volt értelmes, míg a 19. század tartott. Most mindenki gondoskodjék magáról, ha már egyenjogúság van :D A terhesség persze más dolog.

2010. aug. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%
Nincs egyenjogúság. Ne is legyen. Izraelben pl. tudtommal kötelező a nőknek is sorkatonaság. Ha itt katonaság még lenne, mit szólnál hozzá, ha neked is menni kéne? Ne csak a jogok legyenek egyformák a pasiékkal, hanem a kötelezettségek is! Menjenek akkor a nők is építkezésekre!
2010. aug. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést, de javítanám a tévhitben élőket. Az etikettnek nincs köze az egyenjogúsághoz. A nőkkel való előzékenység azért alakult ki, mert általában testileg törékenyebbek a férfiaknál. Természeti egyenjogúság nincs, az emberiség pedig az etikettel automatikusan ezen akart javítani - gondolok itt kifejezetten azokra a részekre, ahol a nő részesül előnyökben.

Egyenjogúság még nincs, esetleg a látszata, egy finom próbálkozása.

És milyen 19. század? :D Az etikett betartása a 20. században is jellemző volt, mostanában terjedt szét ez az óriási egoizmus. 100 éve sincs női egyenjogúság, nem értem, mi alapján feltételezi bárki is a tökéletes harmóniát, amikor még a négereket is jóval előbb szabadították fel, és továbbra is gyakori, hogy hátrányos megkülönböztetést élveznek - noha ez részben az ő hibájuk is.

A katonaságról: többek közt ezen az oldalon is feltett kérdést női katona, a férfiak gyönyörű szépen le is hurrogták, hogy mit képzel ő magáról, hogy katonának megy. Tehát mindkét nemben élnek még a megkülönböztetések, nem a nők miatt kell felháborodni. Egyébként nyilvánvalóan nem a nőktől fogják elvárni a katonáskodást, ha nem olyan erős a fizikumuk, mint a férfiaknak. Aki ilyesmin felháborodik, remélem, szülni is fog a nők helyett. Akkor aztán rohadt nagy egyenjogúság lesz.

2010. aug. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!