Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit gondolsz arról a lányról/n...

Mit gondolsz arról a lányról/nőről, aki túlzottan elvárja, kierőszakolja az udvariasságot saját magával szemben?

Figyelt kérdés
Balhézik: ha nem adod át neki a helyed, ha nem engeded előre, ha nem hajtod le a WC ülőkét? Stb.
2010. aug. 21. 16:18
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, örülök, hogy komolyan vettétek a kérdést! Bocsi, a kérdést nem csak a nőket említve kellett volna feltennem!

Én azt gondolom erről, hogy ez, a balhézó IQ-szintjét, túl nagy „ego”-ját minősíti.

Udvariasnak tartom magam, és számomra is vannak természetes illemszabályok. Azon tudok megdöbbenni, amikor valaki jelenetet rendez, ha vele szemben nem udvariasak, mintha ez kötelező lenne! Miért? (Azért mert Ő Nő, vagy mert Ő az idősebb?). A fiatalabb (netán a fiú/férfi) is lehet néha fáradt, beteg, figyelmetlen, stb. Láttam már fiatal lányt villamoson, aki összeesett. Leültettük. Arra gondoltam, mi lenne, ha a következő megállóan felszállna egy idős ember, és megjegyzést tenne, amiért nem adja át a helyét.

Láttam két ősz hajú asszonyt a villamoson, az egyik jóval idősebbnek látszott, és kiverte a balhét. A fiatalabb csak finoman, udvariasan mentegetőzött, mire az idősebb egyre idegesebb lett. Leszállt a következő megállónál és a nyitott ajtón még visszafújt a gáz-sprayvel. Mit szóltok? Én olyan szeretnék majd lenni, aki megkérdi: „átadná valaki a helyét, mert (pl.) fáj a lábam” (egyetértek a 17:34-es válaszolóval) Ilyen egyszerű!

17:10! A Wc-ülőke mi más, ha nem udvariasság?

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..

2010. aug. 22. 10:51
 12/15 pelgrim ***** válasza:
Nem gondolok semmit, de kerülöm őket mint az ördög a szenteltvizet.
2010. aug. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
aki túlzottan elvár ilyesmit az nem nő,max.4 éves kislány.ha ki akarná erőszakolni,akkor már csak azért is bunkó lennék vele.az ilyen legyen leszbikus.
2010. aug. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
A wc ülőkét nem szoktam lehajtani, mert egyenjogúság van nők és férfiak között. Akinek kell az majd lehajtja magának, vagy ráülhet deszka nélkül is.
2010. szept. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Apám a wc-ülőkés témára mindig azt mondja hogy akkor a nők meg hajtsák föl. Ugyanannyi esélye van annak hogy legközelebb (is) férfi megy a wc-re, ő is kiverhetné a balhét mert nincsen felhajtva. És egy olyan egészen egyszerű mozdulatot mint a wc-ülőke lehajtása még egy "törékeny" nő is meg tud tenni... :) Ha meg valaki, esetünkben egy "törékeny" nő nem tud megállni a lábán a buszon, akkor kapaszkodjon! Nem hiszem hogy szükségünk van felesleges "illemszabályokra", ha egy férfi átadja a helyét egy ugyanolyan korú nőnek, akkor elismerésem neki, de ez semmiképpen ne legyen már szabály. Úgyse tartaná be senki. :) És szerintem abszolút gáz ha valaki azzal tölti utazásának idejét minthogy szúrós szemmel szugerál egy hely után. Én idősebb embernek csak akkor adom át a helyemet ha szimpatikus vagy ha nagyon öregnek tűnik. Sajnálom de facecontrollal működök.. :)

15/l

2010. okt. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!