Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kezdtek el az Egyesült...

Miért kezdtek el az Egyesült Államokban mindenféle hülye nevet adni a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy kezdetben mindig hagyományos nevet kaptak. Angolszász felmenőkkel rendelkező gyerekek angolszász nevet, holland gyerekek holland nevet, spanyol gyerekek spanyol nevet. Ma meg akármi lehet a gyerek neve
2010. aug. 21. 18:03
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Szerintem sem öregasszonyos nevek, és szépek. Mint ahogy férfiaknál a Lajos, Kálmán vagy Domonkos.

De az ilyen Őszike, Havaska, Angyalka, ezek furcsák. Szépek ezek is, csak furcsák.

De az Egyesült Államokban nincs olyan szabály, miszerint csak az "utónévkönyvből" lehet valakit elnevezni, így aztán lehet valaki neve Tejebögre is, ha a szüleinek ez tetszik, pedig a Howard, George vagy a Shirley, Mary, Rose sokkal szebb nevek.

2010. aug. 23. 08:57
 12/13 anonim ***** válasza:

Persze, ezzel tisztában vagyok, minden lehet. :) Van egy nagyon közeli barátom Amerikában, neki normális neve van. De tudom, mi megy ott.


Van viszont egy név, ami nekem nagyon tetszik Amerikában (de itthon nem adnám a gyereknek) : Faith. Szerintem gyönyörű név.

2010. aug. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Nekem van Polett,Babett,Olívia,Angyalka,Stefani osztálytársam.(Csak a lányok)
2010. nov. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!