Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az etikettet tényleg olyan...

Tepfal kérdése:

Az etikettet tényleg olyan komolyan veszik még?

Figyelt kérdés
Megdöbbentett, amikor egy kérdésnél láttam, hogy nagy "bunkóság" a kést és a villát felcserélni evést közben - és megdöbbentem. Ezek a formalitások tényleg ennyire tartják még magukat? Enged eddig nem érdekelt, hogy hogyan fogom az evőeszközt, szerintem mindenki egyen úgy, ahogy az a legkényelmesebb neki, és ahogy a leghigiénikusabban tud enni. Azok a szokások is tök érthetők, hogy hogyan jelezzük a pincérnek az evőeszköz helyzetével, hogy befejeztük az étkezést - de ez a cserélgetés - ezt tényleg kinézik valahol? Te mozogsz olyan közegben, ahol tényleg megszólnak valakit, akit ilyet csinál?

2021. ápr. 16. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Kulturáltsághoz hozzátartozik.


Nem kötelező, de azzal vállalod hogy sokan rossz vélemennyel lesznek rólad. A munkavállalási esélyeidet is ronthatod nem megfelelő viselkedéssel.

2021. ápr. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Milyen közegben?

Ha haverokkal összeültök egy közös kajálásra, valószínűleg senkit nem fog érdekelni. De pl egy vállalati vacsorán viszont igen, illik betartani az alapvető etikettet.

2021. ápr. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen én is olvastam a kérdés alatti válaszokat és őszintén én is a padlón kerestem az állam. Úgy gondolom, hogy egy teljesen átlagos, talán valamivel átlag feletti magyar családból származom - már ami a szociális osztályt illeti - és életemben nem tapasztaltam olyat, hogy valakire azért tekintsenek frucsán, mert előre összevágja magának a húst vagy mert jobb kezében tartja a villát. Pedig ebédeltem már többször olyan családban (és olyan családok tinédzser illetve fiatal felnőtt tagjaival), ahol nemhogy a szülők, de még a nagyszülők is komoly, a fővárosban dolgozó diplomások voltak. Egy kedves barátom által pedig néhány alkalommal igazán nagy emberek társaságában is volt szerencsém enni és mulatni, (mint vendég), és én soha nem éreztem nyomást vagy kaptam megjegyzést az étkezési etikettel kapcsolatban. Azt is tudom, hogy az említett barátom sem tart be semmiféle etikettet, annak ellenére, hogy valóban számos fontos emberrel van közeli viszonyban.
2021. ápr. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3, igen, nekem is ez a tapasztalatom, átlagos budapesti családból származom, én magam diplomás vagyok és a versenyszférában (de kutatói jellegű pozícióban dolgozom), időnként konferenciákon is megfordulok, és én még sosem éreztem azt, hogy erre különösebben oda kellene figyelnem, vagy bárki is ilyesmit egyáltalán megnézett volna (nyilván ha valaki nem kulturáltan eszik, koszol, stb. az más kérdés). Én nem azért nem tartom be ezeket az etikett szabályokat, mert ne ismerném őket, hanem mert egy múltszázadbeli értelmetlen kötöttségnek tartom. Örülök, hogy másnak is hasonló az enyémhez a tapasztalata, kicsit megijedtem, hogy ezt mindenhol megszólják, csak én nem vettem észre eddig :D
2021. ápr. 17. 01:10
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

A provinciális emberek helyeznek erre mindennél nagyobb hangsúlyt, akik ettől érzik magukat műveltnek vagy kulturáltnak (de amúgy egy könyvet szökő évente vesznek a kezükbe, vagy akkor sem).


Külön imádom azt a sajátos embertípust, aki számon kéri másokon az öltözködést, az étkezési etikettet vagy a köszönési formákat, de amúgy olyan bunkó, tájékozatlan és szűk látókörű, mint az állat.


Az etikett egyfajta kultúrapótlékká vált.

2021. ápr. 17. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

„ Az etikett egyfajta kultúrapótlékká vált.“


Nagyon pontos megállapítás!


Az individuumban tátongó lyukakat is ilyesféle dolgokkal próbálják betömni.

2021. ápr. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!