Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Most hívtak meg életemben...

Most hívtak meg életemben először esküvőre. Mik az alapvető etikettek, hogyan kéne felöltöznöm? 30/F

Figyelt kérdés
Gáz vagy nem gáz, sose voltam korábban eskuvon. Egyreszt nem volt olyan barati korom, meg baratnom sem, igy csak instakepeken lattam, milyen is egy eskuvo. Most az egyik baratom hazasodik, es vegre engem is meghivtak. Mire erdemes keszulni, mennyire kell unneplobe oltozni? Szokas vinni valamilyen ajandekot is? Nagyon koszi ha leirjatok a tapasztalataitokat.

2020. szept. 12. 22:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Öltöny, ing, nyakkendő. Ajándékot már nem igen szokás vinni (az évben két esküvőn is voltam, egyikre sem vittem), inkább pénzt adnak.
2020. szept. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne öltözd túl a vőlegényt.

Kérdezd meg, miben megy, és te vegyél annál kicsit egyszerűbbet.

Ne állj bele a fényképekbe, hagyd őket érvényesülni.

Oda ülj az asztalnál, ahova ültetnek.

2020. szept. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
1-es: penzt szokas adni? Megis milyen osszegre kell itt gondolni?
2020. szept. 12. 23:13
 4/13 anonim válasza:
100%
40-50.000 ft/ fő a szokásos ajándék. Amúgy vihetsz ajándékot is, nem fontos pénzt adni...minden 7végét lagziban vagyok mert discozom.
2020. szept. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Sokféle címen hívhatnak meg. Lehetsz tanú. Lehet hogy csak a szertartásra hívtak. Lehet hogy a lakomára is. Tanúként a rokonsággal azonos a "megbecsülésed". Ha csak szertartásra hívtak, az formális.


Öltözködés: tanúként időjárásnak megfelelően elegancia. Nyári/őszi öltöny (de nagy melegben elég ing és nem kell nyakkendő). Egyébként elegendő annyi, hogy ne szakadt cuccokban jelenj meg. Létezik elegáns farmer is például.

Ajándék: mindenekelőtt a családi tradíciókhoz való illeszkedés (itt a sznob százezres tételektől a szimpla megemlékezésig bármi lehet). Tájékozódj a meghívótól, az őszinte szótól senki sem szokott megsértődni. A kapcsolat jellegétől függően akár konkrétan is rá lehet kérdezni. Az nyilvánvaló, minél személyesebb, minél jobban kiérződik a törődés odafigyelés, annál értékesebb, a piaci értéktől függetlenül. De ennek jellegét alapvetően határozza meg a hazasodók értékrendje.

2020. szept. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Teljesen atlagos csalad. Ezert is tartom a 40-50 ezret kicsit soknak, de valahogy nem is tunik szemelyesnek. Ugy gondolnam, hogy aki tartja az eskuvot, az meghiv mindenkit.
2020. szept. 13. 22:27
 7/13 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem is sok. Beszélj velük.
2020. szept. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha tanú vagy, akkor 40-50 ezer, ha sima vendég, akkor 30-40 ezer Ft az, amit illik vinni.

Persze ajándékot is vihetsz, de fontos, hogy a stílusuknak megfelelő legyen és olyan dologban gondolkozz, amire tényleg szükségük van.

2020. szept. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Abba gondolj bele, hogy te mennyibe kerülsz a párnak, hogy meghívtak és ott leszel. Ennek minimum a dupláját illik adni, hogy ne legyen veszteséges nekik a buli. Márpedig nekik az a cél, hogy valamennyi pénz is összejöjjön. A meghívó, ültetőkártya, köszönetajándék, egyéb apróságok fejenként 2000-3000 forintba is kerülhetnek (más kérdés, hogy melyikre mennyi szükség van), aztán természetesen a hely, a vacsora, ital, ami a legnagyobb tétel, az fejenként 8-10 ezer forint alsó hangon, de bőven lehet ennek a duplája is. Szóval ha alacsony költségvetésű a buli, akkor is 15 ezerben benne vagy. Ha egy 80 fős esküvőre minden egyes vendég 50.000 forintot ad ajándékba, akkor már enyhén nyereséges lehet egy esküvő, ha nem nagyon szálltak el a költségekkel. Ha mindenki 30 ezret ad, akkor jó eséllyel veszteséges.
2020. szept. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Csak a költségeket a szülők fizetik, a pénzt meg a pár kapja.
2020. szept. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!