Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a helyzet ha vendégségbe...

Mi a helyzet ha vendégségbe olyan étel kerül az asztalra amit maximálisan elutasítok vagy a vendéglátó szed és nembirom megenni? Mit tegyek ha erőszakosak?

Figyelt kérdés
Ha azt mondom,hogy szeretem de nem kérek akkor kissé ellentmondásos mert ha szeretem akkor miért nem kérek.
2010. aug. 23. 16:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Közlöm a vendéglátóval,hogy sajnálom,de nem szeretem,vagy erre allergiás vagyok.
2010. aug. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Allergia a legjobb kifogás, akkor nem erőszakoskodnak tovább.
2010. aug. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze! Meg kell mondani szépen! Nálunk is volt olyan, hogy a barátok közül akik jöttek, az egyik nem evett, csak csirkét és halat. Én meg ha jól emlészem marhából csináltam kaját. Megértettem, hogy nem eszi meg. Mákom is volt, mert pont olyat főztem, amiből ki tudtam szedni a húst, és még úgy is finom volt. Az a vendég megette úgy. De ha nem tudom megcsinálni, akkor max. adok melegszendvicset. Ez már nem hiszem,hogy az én gondom. Bár, ha olyanok jönnek enni, akik még mondjuk nem voltak, akkor előtte végigkérdezgetem,hogy esetleg van-e valami, amire mondjuk az egyikük allergiás. Sok kellemetlen szituációt kerültem már így el.
2010. aug. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Mond azt hogy nem ehetsz ilyet mert nem bírja a gyomrod.
2010. aug. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!