Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nagy probléma ha nem szoktam...

Nagy probléma ha nem szoktam borravalót adni? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy én valahogy nem tudok ezzel a dologgal megbarátkozni.

Én sem kapok borravalót! Nem értem miért kellene adni. Nem kötelező, nem igaz? Úgy értem nincs rá törvény.

A legtöbb ember kap fizetést minek a borravaló is? Túlzásnak tartom! Azt pedig egyenesen felháborítónak amikor valaki kibeszéli azt, aki nem adott neki. Hát van fizetés!!! Pofátlanság.

Nekem se fán terem a pénz.


Persze, ha étterembe mennék gondolom adnék. Vagy ilyen elegánsabb helyeken.

De pl. amikor a postás hoz pénzt nekem eszembe nem jut.

Anyám már többször rám szólt. (Nem vagyok már gyerek, csak látta és szóvá tette). Nekem soha eszembe nem jut, hogy adjak.

Ha 50 forint a vége akkor se jut eszembe, hogy azt már ne vegyem el.

Annyi pénzt hozott, annyi van írva a papírra. Természetes, hogy annyit ad oda. Nekem ez így logikus.

Egyszerűen nem áll rá az agyam, hogy borravalót adjak. De komolyan eszembe se jut. Pedig nincs bajom a postással de nálam az bőven elég, hogy megköszönöm és jövök be.


A boltban pedig a kasszásnak minek? Hát kap fizetést.

Anyám is dolgozott boltban (igaz nem élelmiszerben) ő se kapott borravalót. Szerintem teljesen rendben van.


Fodrásznak is minek? Elég drága már egy hajvágás is.


Most nyilván mindenki zsugorinak tart, de értsétek meg nekem a gondolkodásom más.

Megkérdezem mi mennyibe kerül. Mondanak egy árat. Én kifizetem. Miért adnék többet amikor világosan megkérdeztem mennyivel tartozom és mondtak egy összeget? Ha nem elég neki akkor mondjon többet, de én annyit adok amennyi az ára. Se többet, se kevesebbet.


Tiszta ideg vagyok már, mert mindig megkérdezik ismerőseim ha velem vannak, hogy miért nem hagyok adok borravalót. Akkor ha tűrhető napom van elmagyarázom de ezen mindig vitázunk.


Én akkor se adnék szerintem, ha milliomos lennék. Elvből.

Orvosnak se adok soha pluszban pénzt mert ellenkezik az elveimmel.

Rendes vagyok vele, tisztelem ha magánrendelésre megyek kifizetem. Ha simára akkor az a munkája, hát végezze. Kap ő úgyis fizetést. Az egy dolog, hogy lehet nem sokat de ez van. A legtöbb ember eléggé alulfizetett.


Lehet-e ebből problémám az életben? Azon túl, hogy egyesek szerint nem leszek illedelmes?


Egyébként általában elég illemtudó vagyok, szóval csak ennyi a probléma. Egyszerűen ellenkezik az elveimmel és felháborít.


2010. aug. 25. 06:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Van 1-2 olyan munka ahol NEM vagy csak alig adnak fizetést,pont azért mert borravalót szoktak adni az ügyfelek,azaz abból gazdálkodik a melós. Pl Pizzafutár,benzinkutas állás.

Ha ilyen helyen dolgoznál másképp gondolnál a borravalóról.

Ilyen esetekben mindig adok 100-200 forintot (ha segítőkész volt),ettől én se leszek szegényebb,és ő se gazdagabb,de nyugodtabban alszok, senki ne gondolja rólam azt hogy a fogamhoz verem a garast.

Persze közértben,postán belül,hivatalos helyeken nem szoktam,mert ott biztosan "van" fizetése a dolgozónak.

2010. aug. 25. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát, igazad lehet.

Én pizzát nem szoktam rendelni, mert mi itthon sütjük.


A kútnál pedig én tankolok aztán bemegyek és fizetek de ott nem szoktam borravalót adni.

Még ha mondjuk nagyritkán régi falusi kútnál vagyok ahol kijön a tag és ő szolgál ki meg minden akkor ha szimpatikus akkor szoktam valamennyit adni.


Erre nem is gondoltam, hogy sokan a borravalóra alapoznak. Hogy majd kapnak és abból lesz pénzük.

2010. aug. 25. 06:24
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Ha nagyvonalúan elsikkad a számla, már azzal is borravalót adunk fodrásznál, kozmetikusnál is az ÁFA miatt nem egyszer.
2010. aug. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az életben bármiből lehet problémád. Abból is, hogy van rajtad sapka, meg abból is, hogy nincs. Ha te következetesen nem adsz borravalót olyan közegben, ahol szokás, akkor szinte biztos lesz olyan, aki ezért előbb-utóbb megszól téged. Az első válaszra írt reakciódból látszik, hogy a borravalóval szembeni ellenérzésed nagyrészt a tapasztalatlanságodnak köszönhető. Ettől még később is megmaradhat, nem leszel vele egyedül.

Olyan ez is, mint a Fradi. Valaki szereti, valaki utálja, sokakat meg nem foglalkoztat. Ettől még létezik.

2010. aug. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerintem igazad van. Az általad említett helyzetekben - mint ahogy írtad - semmi nem történik, ha nem adunk borravalót(azon kívül, hogy néhányan húzzák a szájukat). Postásnak? Ugyan már. Ha pénzt hozott, neki az a dolga, hogy odaadja neked, mert az a tiéd. A fodrász annyit kér, amennyit akar, ezt ő is tudja, mi is tudjuk, nem is várja el(legalábbis akihez én járok, mert csak annyi, hogy megvágja és kész).
2010. aug. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én borravalókból éltem évekig és hidd el nem volt az sem egy nagy összeg, a fizetésről meg ne is beszéljünk.Van olyan hely is ahol nem adnak, mert majd a borravaló!Szerintem az olyan munkáltatót fel kéne jelenteni.Viszont nem mindenki adott, sokan a napi "betevőjüket" is alig tudták megfizetni, attól nem voltak kevesebbek...és nem szidtam őket...
2010. aug. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem az nem legális, hogy munkáltatók ingyen dolgoztatják a pizzafutárokat, mert majd kap borravalót. A borravaló az nem kötelező, úgyhogy azt nem írhatja el mint fizetés. Meg van hivatalosan határozva egy minimál bér, amit kötelező kifizetnie. Bár nem tudom hogy ha teljesítmény bérben van bejelentve akkor hogyan számolják a minimálbért ...
2023. jan. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!