Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan kell "jelezni" a...

Hogyan kell "jelezni" a borravalót?

Figyelt kérdés

Lehet hü.lye kérdés...voltam kozmetikusnál és 4600ft volt az arckezelés. Én odaadtam egy ötezrest és mondtam hogy köszönöm szépen (ezáltal jelezni akartam hogy nem kérek vissza) erre elkezdte vissza adni a 400ft-ot és rettentően kényelmetlenül éreztem magam:S

Legközelebb mit mondjak hogy érzékeltessen hogy az borravaló?


2011. aug. 4. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Jól csináltad.


Az ha megköszönöd az a borravaló "hivatalos" jelzése. Még ha egyértelműen elteszed pénztárcád, vagy ilyesmi az is segíthet.

Ha nem veszi a lapot (és nem adtad fel, hogy borravalót adj :D:D), akkor amikor nyújtja, akkor szépen mosolyogva mondod, hogy "köszönöm, nem".


Ha ezt se veszi, akkor meg elveszed és örülsz a 400 Ft-odnak. :)

2011. aug. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha meg nem a teljes összeget adod, akkor meg természetesen úgy, hogy "5000-ből legyen/legyél szíves!" ... de azért ne vidd túlzásba, nehogy már te kaparj azért, hogy ott hagyhasd a pénzed. :)
2011. aug. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem alkalmazott, hanem maszek, akkor nem is nagyon szokás borravalót adni, hiszen az egész az ő keresete. Vannak, akik ilyen esetben el sem fogadják.

De egyébként tényleg, ha adod a pénzt, és rögtön mondod, hogy "köszönöm", azzal jelzed, hogy nem kérsz vissza. Ha visszaad, akkor ez van, nincs abban semmi, valószínűleg ő is úgy gondolja, hogy nincs szüksége borravalóra, hiszen az árakat ő szabta meg, annyit kér érte, amennyit kérhet saját maga szerint.

2011. aug. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Leht nem ertette, nem volt biztos benne, hogy a tobbi borravalo, nem akart szegyent vallani, ezert adta vissza apenzt. Neked cssak meg kell erositeni, hogy borravalonak szantad. Ha maszek, nem kell adni, sot hulyeseg is.
2011. aug. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmit. Ha nem kell neki ne erőltesd.
2011. aug. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!