Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az apósomat 3 év párkapcsolat...

Az apósomat 3 év párkapcsolat után is magázom. Miért nem ajánlotta fel még, hogy tegezzem?

Figyelt kérdés
A párom (27F) és én (23N) 3 éve együtt vagyunk. A szülei elváltak. Az anyukája néhány találkozó után mondta, hogy tegezzem. Az apukája sosem, pedig amúgy nagyon laza arc, és tippre rajtam kívül senki nem magázza idegeneken (pl. eladók) kívül. Nemrég egy látogatásnál az elköszönés után kérdezte, hogy "amúgy mi egyszer már nem tegeződtünk?" Én pedig zavartan annyit válaszoltam: "szerintem nem". Tényleg nem volt ilyen. Ő erre nem mondott semmit. Én mindig is úgy gondoltam, hogy a párom szülőjeként neki illik felajánlania, akkor is, ha én vagyok a nő, de már gondoltam rá, hogy ő pedig talán nőként tőlem várja. Borzasztó béna találkozáskor "jó napot kívánokot" köszönni, miközben az egész családot tegezem őt kivéve. Holnap találkozunk, és gondolkodom rajta, hogy változtatni kéne. Szerintetek kérjem, hogy tegeződhetnénk-e, vagy csak szimplán kezdjem tegezni, vagy hagyjam így?

2021. júl. 2. 15:51
A kérdező szavazást indított:
Maradj a magázásnál
Szimplán tegezd le
Kérd meg, hogy ezentúl hadd tegezzed
17 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én az első megoldásra szavaztam, ezt javaslom neked.
2021. júl. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

>> Nemrég egy látogatásnál az elköszönés után kérdezte, hogy "amúgy mi egyszer már nem tegeződtünk?"

Lehet, hogy itt azt várta, hogy azt mondd: Nem, de ha felajánlod, én örülnék. Talán most azt hiszi, hogy inkább így jobb neked.

Egy kerülő megoldás, hogy a férjedet megkéred, kérdezzen rá az apjánál, hogy miért magázódtok, és hogy téged ez picit zavar, vagy legalábbis nem érted az okát.

2021. júl. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Tegezd le “véletlenül”, majd kérj bocsánatot, ezután fel fogja ajánlani a tegeződést
2021. júl. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
#3 Igen, egyébként ez is jó, így is lehet éreztetni, hogy nem azért magázod, mert így jó neked, csak az illem miatt.
2021. júl. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
45%

Miert zavar ez ennyire?

Nem a haverod, az aposod.

2021. júl. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
35%
Azt volna érdekes tudni, hogy "jó napot kívánokot"-at köszönni neked miért borzasztó béna ? A Jó napot után is lehetsz közvetlen, talán közvetlenebb, mintha tegeződnél vele. Miért jó neked, hogy tegeződjél egy idős emberrel ?
2021. júl. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
50 éves emberről van szó, aki korombeli lányokkal is kavar. Nem egy 70 éves papi. Egyébként kifejezetten szeretek maradni a magázódásnál, de úgy érzem, vele csak falat emel közénk. Tiszteletteljesnek lenni lehet tegeződve is.
2021. júl. 2. 18:45
 8/14 anonim ***** válasza:
54%

Az apósod, nem a haverod. Ha ő nem ajánlja fel, akkor hagyd. Neki kéne felajánlania, mivel ő van a magasabb pozícióban ebben az esetben.

Egyébként csak szólok az én családomban az apósokat, anyósokat magázni szokás, teljesen mindegy, hogy csak 50 vagy 100. pl. A szüleim fiatalon házasodtak és a nagyszüleim a 40-es éveikben jártak a megismerkedésükkor és 30 után is magázza őket. A nagynéném férje is 20 év után is magázódik. Én is kapásból magázok mindenkit, aki idősebb nálam vagy az etikett szerint úgy illik. Ha felajánlja a tegeződést, akkor azt illik elfogadni, de ha nem, akkor nem illik kikényszeríteni.


Viszont a te eseted azért érdekes, mivel valószínűleg azért mondta azt, hogy "Mi már nem tegeződtünk?" mert ezzel akarta jelezni, hogy tegeződni akar, amit te visszautasítottál. Ha valóban jófej és laza, akkor szerintem nem probléma, ha valahogy rávezeted, hogy mivel mindenki mással tegeződöl a családban, lehetne-e, hogy vele is. De, egyébként nem vagyok benne biztos, hogy nem jobb, ha maradsz magázódásban vele. Ha a korodbeli lányoknak csapja a szelet, akkor lehet jobb ötlet egy minimális távolságot tartani, legalább jelzés szinten. Talán ezért nem erőlteti ő sem, hogy tegezd, mivel nem a barátnője vagy.

2021. júl. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%

Nekem 8 év után sem ajánlották fel, pedig 2 unokát is "kaptak tőlem"

(elég béna helyzet mikor családi összejöveteleken egyedül én magáznom őket, pedig ott vannak ovisok és kisiskolások is...)

2021. júl. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát igen, nálunk a jelenlegi párja 12 éves fia is tegezi... Túlélem, de szerintem némileg oldaná köztünk a helyzetet. Kicsit furcsa nekem, mert az összes barátnőm, barátom tegezi a párja szüleit, beleértve a saját páromat is. Szerintem a mi generációnkban már ez a jellemző. Talán úgy gondolja, én így szeretem. :D Úgy döntöttem, én nem változtatok, ha ő nem mondja. Marad a "jó napot kívánok, sziasztok!", "Ön", "viszontlátásra, sziasztok!" :D
2021. júl. 4. 06:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!