Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek udvariatlanság...

Szerintetek udvariatlanság megkérdezni valakitől, hogy xy hogy halt meg?

Figyelt kérdés

Ha beszélgetek valakivel, és mondjuk szóba jön egy elhunyt rokona, tegyük fel a testvére vagy valamelyik szülője, akkor szerintetek bunkóság vagy udvariatlanság megkérdezni, hogy hogyan hunyt el? Olyan esetekre gondolok, amikor meglepő, hogy valaki fiatalon hal meg, evidens módon például egy nagymama vagy idős rokon esetében feltételezem, hogy a kora miatt, de fiataloknál (értsd: 60 év alatt) sajnos hajt a kíváncsiság, de nem morbid módon, csak érdekel, szeretném tudni. Nektek erről mi a véleményetek?


(Ha lehet, légyszi írj választ is, ne csak szavazz, köszi!)



2021. júl. 2. 21:34
A kérdező szavazást indított:
Igen, udvariatlanság
Nem udvariatlanság
11 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Ez mindig az adott esettöl függ, egyrészt nem mindegy, mennyi idö telt el a haláleset óta. Ha pár éve történt, akkor általában mßég túl friss a dolog, ezért tapintatlanságnak tartják valószínüleg.

Másik meg, ha az illetö tragikus balesetben halt meg vagy lngyilkos lett, akkor akár évtizedek múlva is még túl érzékeny téma lehet.

Én a helyedben nem kérdeznék rá soha ilyesmire, éppen azért, mert lehet problémás is.

2021. júl. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Igazából ez nagyon attól függ. Szerintem ha pl. megkérdezel egy 40 éves nőt, akinek meghalt a 10 éves kisgyereke, hogy miben halt meg, az mindig is érzékeny téma lesz a szülőnek, mert még is csak a kisgyerekéről van szó. Meg tényleg attól függ, hogy milyen régi a dolog, ha pár hónapja, éve történt, az még lehet túl friss. De ez nagyon emberfüggő szerintem. Mármint, hogy kit hogyan érint ez a kérdés. Szóval szerintem is a legjobb, ha nem kérdeznél rá soha ilyenre, mert fogalmad sincs, hogy kit hogy érint.
2021. júl. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
A halál körülményei nem titkosak. Egyedül az öngyilkosság az, amit esetleg nem akarnak elárulni, hát akkor majd hazudnak. Senki nem fog attól megharagudni, hogy a szerettéről érdeklődnek. Nem hálószobatitkokról kérdeznek.
2021. júl. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%
Ha tapintatosan kérdezed, semmiképp sem udvariatlanság.
2021. júl. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz!
2021. júl. 9. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!