Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért udvariatlanság egy nő...

Miért udvariatlanság egy nő korát megkérdezni?

Figyelt kérdés
Szerintem egy kicsit túlzásba viszik ezt a feminizmust,az oké hogy a súlyáról nem,de miért isten ellen való vétek ha megkérdem hány éves?

2017. nov. 11. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Elöször is nézz utána MI a feminizmus - mert EZ NEM AZ!!!!!


Másodszor sok nö titkolja a korát,. de ez már 100 éve is így volt, de nem értem, miért annyira fontos neked más valaki életkora.


Harmadszor a súlyát kérdezni/titikolni csak azóta szokás, amióta divat a fogyókúrázás, de egyébként is magánügy.

2017. nov. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2017. nov. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Mert az emberek kora a magánügyük, ugyanúgy, mint a jövedelmük, mert arra sem illik rákérdezni.


Megjegyzem, az én koromra mindig rá lehetett kérdezni (nő vagyok) soha nem titkoltam.

Alapban hülyeségnek érzem, amikor valaki fiatalítja magát, mert akkor az emberek magukban azt gondolják, hogy "Hmm, a korához képest sokkal idősebbnek néz ki!"

2017. nov. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%

Mert értelmetlen a kérdés. Nőknek és hajóknak nincs kora. :-)

A nő attól (is) nő, hogy van benne valami rejtély. Maradjon is rejtély.

2017. nov. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez kimondottan konzervatív hozzáállás, hogy nem szokás firtatni a dolgot, nem sok köze van a feminizmushoz. Személy szerint hülyeségnek tartom. Az embereken látszik a koruk, akár csak a súlyuk. Attól, hogy nem beszélünk róluk még létező, látható dolgok maradnak. Ha pedig valakin nem látszik a kora, akkor legyen rá büszke és akkor végképp nincs oka titkolni.
2017. nov. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem udvariatlanság és semmi köze a feminizmushoz.
2017. nov. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez pont nem a feminizmus szüleménye :D. Hanem egy elég régi illemszabály. Pont azért, mert régen a nőnek kb. egyetlen értéke a kora volt a szépségén kívül, és pont ezért nem szívesen vallotta be vki, ha már idősebb volt.
2017. nov. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!