Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha vendégségben vagyok és...

Ha vendégségben vagyok és olyan ételt szolgálnak fel, amit nem szeretek, akkor azt hogyan illik megmondani?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék megbántani senkit azzal, hogy nem eszem meg, amit feltálalnak, de vannak olyan dolgok, amiket képtelen vagyok megenni, mint pl: gomba, káposzta.
2021. júl. 3. 00:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm, ebből nem kérek. Nem szeretem a gombát/káposztát.
2021. júl. 3. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Elöször is a legtöbb helyen, ahová vendégségbe megyek, tudják, ha nem szeretek bizonyos élelmiszereket, és nem azt adnak elém.

De ha valahol mégis olyami van, amit nem szeretek, akkor - ahogy az elsö írta - egyszerüen megmondom, hogy ezt nem szeretem, nem birom megenni.

Normális vendéglátó felfogja, megérti, a többi esetleg elkezdi, hogy "egyél egy kicsit belöle, hátha így szereted", "ezt mindenki szereti", "ne kényeskedj/válogass", stb , akkor tudom, oda nem megyek többé.

2021. júl. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

#2 "Először is a legtöbb helyen, ahová vendégségbe megyek, tudják, ha nem szeretek bizonyos élelmiszereket, és nem azt adnak elém."

El nem tudod képzelni, mennyire irigyellek.

2021. júl. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem!

De ezért is szoktam megkérdezni mindenkit, aki hozzám jön, hogy mit nem szeret, mert neki is, meg nekem is kellemetlen, ha éppen abból készítek valami érdekesebb kaját. (Pl a lányom barátja utálja a gombát, és ha nem kérdeztem volna rá az elsö látogátás elött, akkor éppen egy gombás ételt kapott volna.)

2021. júl. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
83%
Nem elegáns megoldás, de ilyen esetekben, hogy ne bántsam meg a vendéglátót azt szoktam füllenteni, hogy allergiás vagyok az adott ételre. Biztos nagyon finom, elképesztően jól néz ki, de szívesen ennék belőle, de sajnos nem lehet! - ilyeneket mondok. Sok esetben a háziasszony/-ember fél napig főzőcskézik s nem esne jól neki, ha az ízlésem, esetleg finnyásságom miatt nem kérném a főztjét. Aztán legközelebb már nem főz ilyet, ha oda megyek.
2021. júl. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!