Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hivatalban (földhivatal,...

Hivatalban (földhivatal, adóhivatal, okmányiroda) a velem egykorú alkalmazottnak hogy köszönjek? Illetve lehet tegezni, vagy inkább magázzam?

Figyelt kérdés

Nem szoktam hivatalokba járni, de ma volt hozzá szerencsém, és épp a megfelelő alkalmazottba futottam bele... vagy talán velem van a hiba...


31 éves vagyok, így a 25 körüli ügyintéző lánynak "Szia!"-t köszöntem (egy szolid mosoly kíséretében), mire a válasz: "Talán Jónapot!" ekkor még poénból visszakérdeztem: "Miért, 70 éves vagy, csak fiatalos a külsőd?"

Nem értékelte a poént, és elég fagyos hangulatban intéztük a papírmunkát...


Most én hibáztam? Ok, hogy hivatalban vagyunk, de egy korombeli fiatalnak tényleg "Jó napot!"-ot kellene köszönnöm? (Csak mert az utcán ha "Jó napot!"-ot köszönnék egy lánynak, retardáltnak nézne.)


2021. aug. 26. 14:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Magázd. Ez alapvető. Igen, te hibáztál sajnos.
2021. aug. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Hivatalban ne tegezd az ügyintézőt. Ha valami gyorsétterembe mész be, ott nyugodtan köszönhetsz sziával.
2021. aug. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
NEm mindegy, HOL vagytok, egy hivatalban nem számít a kor, ott a napszaknak megfelelö köszönés a helyes, utcán meg inkább a kor számít.
2021. aug. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igaza volt. Hivatalos helyeken nem tegeződünk és pont. Orvosnál sem. Elég furcsa, hogy 31 évesen ezzel nem vagy tisztában.
2021. aug. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hú, ez komoly, egy "hivatal" és egy "közalkalmazott" ennyire komoly tiszteletnek örvendne? - Én azt hittem a határ ott van, hogy egy kórházi doktort, rendőrt, papot, apácát nem tegezünk le...
2021. aug. 26. 16:27
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
Amint látod, hivatali dolgozót sem. Mert ez nem az a helyzet, és kész. Ne pörögj rajta tovább, inkább tanulj belőle, hogy legközelebb be kerülj ilyen kínos szituba.
2021. aug. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%
Aki munkából adódoan kerül veled kapcsolatba, azt magázzuk! Akkor is, ha csak egyszerü munkás.
2021. aug. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, te hibáztál. Idegent nem tegezünk le kapásból. Nem is értem ezt az utcai hasonlatot, mert az utcán nem köszönsz idegennek.


Mondom ezt úgy, hogy én nem szeretem a magázódást, és habár idősebb vagyok és nő, ha valaki letegez, akár nálam fiatalabb is, engem nem zavar, veszem a lapot. De nem mindenki olyan, mint én.

2021. aug. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%
Már a "hivatalos" szó is a hivatalból jön, nem értem, honnan ez a megdöbbenés...
2021. aug. 27. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

9-es: nem, nem a hivatalból jön - jóval elött voltak hivatalos ügye, mint hivatalok! - hanem csak annyi, hoyg nem privátügyekröl van szó!

Egyébként ha egy vízvezeték-szerelö vagy kömüves jön hozzád, azt sem illik kapásból letegezni! (Kivéve, ha régebbröl ismered és tegezödtök)

2021. aug. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!