Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az angol adóhivatal képes...

Az angol adóhivatal képes megtalálni külföldön?

Figyelt kérdés
Nem adtam be az adóbevallásomat 3 éve, így nem is fizettem adót, amiért büntetést is kaptam, amit szintén nem fizettem be. Mennyire foglalkoznak ezzel az angolok? Vagy most, hogy nem tartoznak EU-ba, semmit sem tehetnek? Mennyi az elévülési idő? 5 év?

2021. márc. 26. 11:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%
EU-tól függetlenül simán megtalálhatnak ha akarnak.
2021. márc. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Vagyis megtaláltak már, kaptam felszólítást az itthoni címemre. Picit rosszul fogalmaztam. A kérdés az, hogy lehet-e bajom ebből?
2021. márc. 26. 12:12
 3/21 anonim ***** válasza:
94%
Igen, lehet.
2021. márc. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Oké. Akkor mennyi lehet az elévülési idő?
2021. márc. 26. 12:17
 5/21 anonim ***** válasza:
87%
Nem fog sohasem elévülni, amint ugyanis keresnek, az tökmindegy átveszed-e újraindul az egész. Jó bujkálást!
2021. márc. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Azért annyira nem vészes a helyzet, hogy bújkálnom kelljen, de köszi. :D
2021. márc. 26. 12:21
 7/21 anonim ***** válasza:
44%
midnenesetre elévülni nem fog, én a helyedben kifizetném.
2021. márc. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Adóznom egyébként nem kellett, mert nem volt meg az az összeg, amiből már adózni kell. Ilyen esetben nem adókerülő vagyok, csak a büntetést nem fizettem be, amit azért kaptam, mert nem adtam be az adóbevallást. Vagy rosszul gondolom?
2021. márc. 26. 12:41
 9/21 anonim ***** válasza:
87%

Nem ismerem az angol jogot, de a követelések általában öt év alatt évülnek el.

Ezért minden évben fogsz kapni egy újabb felszólítást, hogy újrainduljon.

De lehet, át tudják passzolni a NAV-nak.

2021. márc. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
1 évvel ezelőtt kaptam egy felszólítást, azóta semmit sem. Egyébként nem aggódom a NAV miatt, minden értékem, pénzem külföldön van, ahol viszont nem tudnak hozzáférni a hatóságok. Pár száz fontról van szó, így nem hiszem, hogy megéri nekik ezzel foglalkozni.
2021. márc. 26. 12:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!