Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha vendéget vártok, melyiket...

Ha vendéget vártok, melyiket nézitek el nehezebben: ha késik, vagy ha korábban érkezik, mint a megbeszélt időpont?

Figyelt kérdés
Nem 5-10 percre gondoltam, hanem legalább negyed óra, de inkább minimum félóra korábban érkezésről, vagy késésről.

2021. szept. 24. 10:25
A kérdező szavazást indított:
Ha késik.
Ha korábban érkezik.
22 szavazat
1 2
 1/11 anonim válasza:
90%
4 gyerekem van és imádok sütni-főzni, így a legtöbbször 5-6 féle kajával készülök. Ha késnek, az a világ legjobb dolga. 🤣
2021. szept. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha korábban érkezik, az nagyobb gáz. Egyszerűen nem vagyunk még készen, még rakodunk, rosszabb esetben port törölgetünk, netán akkor jön ki a feleségem a fürdőszobából anyaszült meztelenül.

Előbb menni, pláne ennyivel, szerintem rohadt nagy bunkóság.

2021. szept. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Annál nincs rosszabb, mint amikor valaki a vártnál korábban érkezik, akkor inkább késsen. Inkább késsen másfél órát, csak ne jelenjen meg fél órával korábban.
2021. szept. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Egyik se jó, de elnézem, csak csörögjön rám, nem nagy kérés.
2021. szept. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Attól függ, hogy van-e más programom/dolgom is, és hogy mennyi idővel jön korábban/később. Ha van más dolgom is, akkor legfeljebb nem talál itthon, így járt, morogjon ő, én nem fogok, én ezt jelzem előre, ha nem érek rá egész nap. Ha nincs más dolgom, akkor meg olyan időszakot adok meg, amikor biztosan belefér akár egy óra eltérés is az előre egyeztetetthez képest. Amihez viszont minden vendégemnek alkalmazkodnia kell, a kutyám sétáltatása, szóval ha annyival jön előbb vagy később, hogy pont akkor viszem ki a kutyát, akkor nem fogom a vendég miatt a kutyámat háttérbe szorítani, vagy jön velünk, vagy jön máskor megfelelő időpontban. :-)
2021. szept. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha korábban jönne, be se engedném.
2021. szept. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az sokkal rosszabb, ha előbb jön. Kiszámolom az időt, hogy amikorra érkezik a vendég, akkorra legyek kész mindennel, akkor legyen friss a kaja stb. Ha később jön, az mindenképp jobb, el tudom foglalni magam.
2021. szept. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
És mi van azal aki szinte percre pontosan érkezik? Én általában ilyen vagyok, de kaptam már emiatt rosszalló tekinteteket :/
2021. szept. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A pontosság a királyok erénye.

Létezik ma már telefon, mindenki számára elérhető. Ha valaki késik, vagy hamarabb jön, tehát eltér a megbeszélt időponttól, akkor ez a minimum, hogy jelzi a dolgot.

2021. szept. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy fél-háromnegyed óra késéssel minden vendégváró szokott számolni, hiszen általában nem lehet a közlekedést annyira megtervezni. Egy óránál többet késni azért már gáz, ha nincs valami komoly indok, mondjuk baleset az úton, ilyesmi.


Fél-negyed órával korábban érkezni kifejezetten bunkóság, kellemetlen a vendéget várónak. Mondjuk éppen szedné ki az ételt a sütőből, vagy még gyorsan lezuhanyozna az egész délelöttös sütés-főzés után, hogy rendesen, tiszta ruhában várja a vendéget, amikor csöngetnek.


Ha korábban érkezel, akkor inkább várj a hivatalos időpontig: mondjuk sétálj egy kört a környéken.

2021. szept. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!