Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Dániában IT szektorban elég...

Dániában IT szektorban elég az Angol nyelvtudás az elhelyezkedéshez?

Figyelt kérdés
Illetve mennyire lehet érvényesülni az országban úgy, hogy nem beszélek Dánul?

2021. nov. 9. 11:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A dánul beszélőkkel szemben biztos hátrányban leszel. Mert attól, hogy tudsz angolul az plusz előny ha beszéled a helyi nyelvet.
2021. nov. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
hosszutavon nem fogsz tudni ervenyesulni dan nyelvtudas nelkul. hiaba beszel kb mindenki angolul
2021. nov. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%

Az elején nyilván tudsz érvényesülni. Az pedig alapvető intelligencia és igény kérdése, hogy az ember megtanulja azt a nyelvet, ahol él.

Bár el tudom képzelni, hogy egy-két antiszociális informatikusnak ez nem jelent problémát.

2021. nov. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

#3

Azért a dán nyelvet nehéz megtanulni még egy antiszoc-nak is. Főleg a hallás/kiejtés részét. Mintha sárral lenne tele a szájuk.

2021. nov. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
4 nem arra gondoltam, hogy a nyelv nem jelent problémát. Hanem azt, hogy munkahelyen bekorlátozza egy minimumra az angol kommunikációt, és azon kívül nem akar emberekkel kommunikálni, és társaságba járni, ezért volt fontos pont az antiszoc.
2021. nov. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

#5

Oh, én azt hittem azért volt fontos, mert azoknak több szabadidejük van a kevesebb szociális tevékenység miatt.

2021. nov. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igazából kicsit besokalltam és úgy érzem, hogy 1-2 évre szívesen kimennék külföldre. Van néhány ismerősöm, aki volt hasonló cipőben és egy időre elment külföldre kiszellőztetni a fejét. Olvastam sokat Dániáról és nagyon szimpatikus ország. Más ország nem is nagyon érdekel jelenleg. Azért kérdeztem a nyelvtudást, mert tapasztaltam, hogy kifejezetten nehéz nyelv a Dán nyelv, nem egyszerű megtanulni és nyilván sok idő lenne olyan tudást összeszedni, hogy elfogadható szinten beszéljem.


Üdv, egy nem antiszociális Informatikus

2021. nov. 9. 22:46
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

IT-ban lényegében bárhol találsz állást csak angollal. Lehet, hogy sok helyen elvárás az ország nyelvének ismerete, de azért fogsz találni magadnak állást.


Egy tipp: a "kicsit besokalltam"-ot érdemes lehet jobban körüljárni: vajon tényleg csak a környezettel van gond, megoldja a változás? Ciki, ha külföldön jössz rá, hogy a probléma nálad van, jött veled külföldre is.

2021. nov. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%

Munkahelyen elég lesz az angol, de azon kívül csak rövid ideig elég az angol. Hiába beszélnek tényleg nagyon jól angolul, akkor is megköveteli a társadalom, hogy tudj legalább alapszinten dánul. Annyira nem kell ráparázni a dán nyelvre, közel se olyan vészes, mint amennyire sokszor elő van adva. Legnagyobb nehézsége, hogy baromira magolós, mivel az írás és a beszéd totál eltér egymástól (teljesen másként kell kimondanod, mint ahogy le van írva). Nagyon ráparázni meg nem kell, mivel Dániában ingyenes nyelvtanfolyamok szoktak lenni a külföldieknek.

Dánia viszont hiába kicsi ország, nem mindegy, hogy hova költözöl. Koppenhágában kapnál a legbiztosabban meg leghamarabban állást az ITn belül, de ott a lakhatás baromi drága. Aarhus valamivel olcsóbb lakhatás szempontjából, de ott a fizetések se annyi.

Meg arra készülj fel, hogy hiába sok fizetést adnak, baromi drága ország tud lenni. Ahogy olvasgattam az autó vásárlás, fenntartás, stb. az kész vagyon. Nagyon sokszor meg anélkül meg vagy lőve.

Azt a két hetet amíg kint voltam Dániában nekem olyan szállásom volt Truustban, hogy a legközelebbi bolt 4kmre volt. Úgyhogy erre is figyelned kell.

Meg ahogy előttem írták egyáltalán nem biztos, hogy a külföldre költözés megoldaná a problémákat. Tudom, mert én október elejétől idén június elején külföldön voltam, nem sok problémát oldott meg.

2021. nov. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok,


Köszönöm a válaszokat. Illetve értékelem, hogy a "problémák" miatt is adtatok tanácsot. Ezt most részletesen nem szeretném kifejteni, mindössze annyi van, hogy jól esne egy kis külföldi kaland, más légkör... éppen abban az életkorban vagyok, hogy ez éppen belefér és mivel erre nagyon ügyeltem, nem egy fillér nélkül próbálnék szerencsét.


Olvastam bizony, hogy Koppenhága nagyon drága, albérletet se egyszerű találni.... és amúgy ezért gondoltam inkább pont Aarhusra. :) Már munkalehetőségek után is nézelődtem ott. Nyitott vagyok egyébként, hogy a nyelvet tanuljam csak magamat ismerve biztosan nem érkeznék olyan nyelvtudással, hogy Dánul interjúzzak és eltudjam intézni az érkezéskor az adminisztratív dolgokat stb stb... Bízom benne, hogy az Angol kezdéskor elég lesz.

2021. nov. 12. 12:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!