Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire szükséges az angol C1?

Mennyire szükséges az angol C1?

Figyelt kérdés

Sziasztok!



Mit gondoltok, álláspályázatnál mennyire lenne negatív az, hogy ha nincs meg angolból a C1 nyelvvizsgám, viszont a tényleges nyelvtudásom ezen a szinten mozog? (Önéletrajzba ezt beleírtam.)

A B2-t már megszereztem régen, kellett az alapdiplomámhoz. A szóbeli nyelvvizsgám például 93%-os lett.

Viszont most fogok végezni MSc-n, és bár itt is csak a B2 a kritérium, szükséges lenne-e a C1 a későbbi álláspályázatokhoz, hogy nagyobb eséllyel behívjanak interjúra?

Vagy igazából ez lényegtelen, és majd ott tesztelik a nyelvtudást?


Vagy máshogy is kérdezhetem: Származhat-e abból hátrányom, hogy hivatalosan nincs angol C1-em, de a nyelvtudás viszont megvan?



2021. febr. 25. 10:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
41%

Gondolkodtam nyelvvizsgán. Amiket keresek, sehová nem kérik, max interjún tesztelik, amik tök jól mennek.


Tudod mit kérnek inkább? jogsit.... Admin melóknál is jogsit kérnek egy csomó helyen.

2021. febr. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Én is hasonlóan voltam vele, és csak azért megcsináltam, hogy beleírhassam az önéletrajzba. Amúgy ha a B2-höz odaírod, hogy tárgyalóképes nyelvtudás, az is jó. Inkább ezt nézik, mint, hogy a papírod milyen szintű, de azért rosszat nem teszel vele, ha megcsinálod.
2021. febr. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
53%

Igazából nekem is csak az a B2 nyelvvizsgám van, amit még 17 évesen gyorsan összedobtam egyetemi felvételi pluszponthoz.

Azóta éveket éltem külföldön, van diplomám egy távol-keleti egyetemről, több száz könyvet elolvastam már angolul, most egy teljesen angol nyelvű amerikai multinál vagyok Budapesten, semmi problémám nem volt belőle, hogy "én csak B2es szinten beszélek angolul".

Mesterre most mondjuk lehet kelleni fog egy c1, még nem néztem utána pontosan. Nyűg de ez van, ki kell fizetni.

2021. febr. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%

A munkaadókat alapvetően szerencsére egyáltalán nem érdekli hogy miből van nyelvvizsgad és miből nincs, csak a nyelvtudás számít. Van akinek van papírja és mégse tudja használni.

Abban az esetben tudom maximum elképzelni hogy kérik, ha olyan speciális nyelvtudásrol lenne szó amit mondjuk a cégnél nem beszél senki így tesztelni se tudják, de az ügyfelekkel használni kell majd tudni.

Ezt most általánosságban írtam, a te esetedben hogy van már középfokú nyelvvizsgát ez főleg nem releváns, pláne hogy angolrol van szó. A felsőfokú nyelvvizsganak szerintem csak a továbbtanulásban van haszna.


Én a helyedben nem csinálnám meg.

2021. febr. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

Meglett a C1-em, elmentem egy britt multi állás interjújára, de nem volt külföldi az interjún, így magyarul ment az egész. A HR-es annyit kérdezett, hogy beszélek e angolul, mondtam, hogy igen.


Sem papírt nem kértek, sem teszt nem volt. Aztán az első munkanapomon beültettek egy meetingre, ahol be kellett mutatkoznom a fél EMEA régió előtt, és hozzászólnom a témához angolul (Ha nem jött volna össze, akkor aznap csomagolhatok is).



Piaci cégnél nagyon ritkán foglalkoznak vele, hogy milyen papírod van, tudni kell.


Államigazgatásnál szokott számítani, vagy olyan cégnél, ahol beszállító melót végeznek, és az ügyfél elvárja, hogy a projecten mindenkinek legyen papírja.

2021. febr. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%

Hasonló helyzetben vagyok, csak már nem a pályám elején. Németből van C1em, angolból nincs, a nyelvtudásom azonos szinten, tárgyalóképes.


Soha senkit nem érdekelt, melyikből van papírom, csak az, hogy tudok-e beszélni. Adott esetben felváltva is előkerült interjún.


Gondolkodtam, hogy megcsináljam-e az angolt, de nem lenne értelme, semmit nem tenne hozzá a skillsetemhez. Szóval neked is ezt tudom tanácsolni.

2021. febr. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mentek a zöld kezek!
2021. febr. 25. 14:43
 8/17 anonim ***** válasza:
53%
1. Vagyok. Miert lett lehuzva a tapasztalatom?
2021. febr. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%
A munkáltatókat nem érdekli a nyelvvizsgám. Németből alapfokú nyelvvizsgám van, még középiskolából, 9 éve használom a munkám során napi szinten a nyelvet. Mondjuk bele em írom azönéletrajzomba a nyelvvizsgát, csak hogy milyen szinten beszélem az adott nyelvet. Sosem volt belőle problémám.
2021. febr. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
#8-as: Nem én pontoztalak le.
2021. febr. 25. 16:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!