Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi érne többet a munkaerőpiaco...

Mi érne többet a munkaerőpiacon: egy C1-es német nyelvtudás vagy egy B1-es dán nyelvtudás? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Tavaly szereztem meg németből a C1-es nyelvvizsgát, de azóta nem használtam a nyelvet, mert a mostani munkahelyemen csak az angol kell. Így sajnos már nem is vagyok azon a szinten, újra időt/energiát/pénzt (?) kellene ráfordítanom.


Közben viszont 3 hónapja elkezdtem dánul tanulni egy budapesti nyelviskolában, plusz otthon is sokat foglalkozom a nyelvvel (pusztán csak hobbiból, mert érdekel a kultúra és nekem a nyelv is tetszik a fura kiejtés ellenére). A tanárom szerint reális, hogy 1 éven belül elérjem a B1, vagyis az erős alapfok szintjét. Eredetileg ilyen nyelvvizsgát is terveztem letenni (2021 februárjában).


Mostanában viszont elbizonytalanodtam, hogy melyik lenne a hasznosabb. A cél munkahelyváltás lenne, aminek az az oka, hogy a jelenlegi fizumból sehogysem jövök ki. Nyilván az lenne a legideálisabb, ha egyszerre menne mindkettő és a hosszabbtávú cél az is lesz, de jelenleg csak az egyikre van kapacitásom és nem tudom, melyikbe lenne érdemesebb energiát fektetni első körben. Nektek mik a tapasztalataitok?



2020. márc. 5. 08:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez kizárólag a munkahelytöl függ!
2020. márc. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Mihez értesz amúgy?

A dán akkor ér bármit is, ha kiköltözöl. Esetleg ha dán céghez mész dolgozni, de abból Magyarországon nincs sok.

Azt jobban el tudom képzelni, hogy némettel találj valamit.

De ha a magasabb fizu a cél inkább tanulj valami területspecifikusat, hisz nyelvtudásod már van.

2020. márc. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem azért a B2 alatt nem igazán használható semmilyen nyelvtudás. A B2 jelenti kb azt hogy rendesen tudsz kommunikálni akármilyen hétköznapi témáról. (és nem tudományos dolgokról vagy szakszókinccsel) Tehát őszintén szólva ennél erősebb tudás kellene akármelyik nyelvből hogy valóban érjen is valamit.
2020. márc. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hosszútávon természetesen min. B2 lenne a cél dánból, de ahhoz több időre lenne szükségem, első körben reális csak a B1, mivel teljesen a 0-ról kezdtem tanulni.


Az, hogy most mivel foglalkozom, annyira nem releváns, mert váltani szeretnék. Úgy hallottam ismerősi körből, hogy nyelvvek SSC területen jól lehet keresni, de angol-német kombó már nem fizet jól, mert sokan vannak ilyen nyelvismerettel, ezért kezdtem el a dánt. De ha meg nem multis ügyfélszolgálatban gondolkozom, akkor meg lehet tényleg a német a jobb, azzal több lehetőség van talán.

2020. márc. 5. 13:06
 5/6 anonim ***** válasza:
21%
Én nem értek a munkaerőpiachoz, de szerintem az nem reális, hogy egy év kelljen a B1-hez. Kevesebb idő alatt is el lehet érni, mert tulajdonképpen a B1 az alapfoknak és a középfoknak a "közös határa", tehát a B1-es nyelvtudás nem sok mindent jelent. Persze, attól is függ, hogy ki mennyit foglalkozik egy nyelvvel, mennyi ideje van rá, stb., de szerintem a B1-nek egy év sok, pláne egy olyannak, aki már letudott egy C1-et is. Sokkal nagyobb a szakadék a B1 és a B2 között, mint a B2 és C1 között.
2020. ápr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
57%

nem értek egyet előzővel. a dánnak pont az alapjait nehéz elsajátítani. a kezdetek nagyon lassan fognak menni. egy évet nem érzek reálisnak a b1 hez ebből a nyelvből.

Persze meg lehet úgy is tanulni, hogy a világon senki se értse meg hogy mit mondasz. Mivel írásban nem túl nehéz, de a nyelved beletörik + jó ideig nem érted, mit mondanak.

B1 gyel semmiféle munkáltatónál nem mész semmire, hacsak nem pincérnek készülsz, ahhoz talán elég.

2020. nov. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!